Všechno nejlepší v roce 2015

Výkonná rada ČSTS přeje všem přátelům tanečního sportu hodně zdraví, štěstí a sportovních úspěchů. Na úvod Nového roku vás zveme na Kongres s celosvětově uznávanými odborníky. Nepřehlédněte! Naše reprezentace a studenti KSI UP Olomouc mají vstup zdarma. Ředitel SCM zveřejnil info o podpoře členů SCM. A nezapomeňte rovněž sledovat ČTSport...

Nepřehlédněte Kongres ČSTS, který se bude konat v neděli 4.1.2015 v TŠ Zita, Mladá Boleslav: přináší zcela zásadní informace  o vývoji hodnocení tanečního sportu ve světě i v ČR. Nový systém hodnocení přednese členka Akademie WDSF, Nataša Ambrož, a do tajů mentálního koučinku vás zavede Marián Jelínek, dlouholetý kouč Jaromíra Jágra. 

Systém hodnocení 2.1 bude detailně prezentován pro STT i LAT. Ve světovém měřítku je systém používán na šampionátech WDSF a Grandslamech. V ČR byl v určité modifikaci použit již pro hodnocení MČR show dance a formací, a do budoucna se předpokládá jeho další rozšíření. Jde o zcela novou filosofii přístupu k hodnocení dle stanovených kritérií, je respektováno samotnými sportovci i sportovní veřejností. Je nezbytné, abychom se v našem prostředí s novým systémem hodnocení obecněji seznámili, abychom se ho naučili vnímat a používat. Porotci WDSF jsou průběžně školeni, naši porotci se rovněž musí připravit na alternativu použití tohoto systému. Dá se do budoucna předpokládat jeho další využití zejména při šampionátech ČR. Nový systém hodnocení je stěžejní informací i pro naši reprezentaci a budoucí trenéry a porotce, proto je účast na Kongresu naší reprezentaci (Mládež-Senioři) a stávajícím studentům kvalifikačních studií I. třídy na UP Olomouc.nabídnuta zdarma na základě jejich přihlášky předem. (bližší info, podmínky účasti zdarma - viz zveřejněný Program kongresu na webu ČSTS).

Mentální koučink v podání hokejového kouče Mariána Jelínka je celosvětově uznávaný, a je to metoda využitelná pro každý sport. Poděkování náleží Českému olympijskému výboru za zprostředkování a financování této přednášky pro ČSTS.

V rámci rezerv z roku 2014 ředitel SCM vypsal možnost čerpání finančních prostředků pro členy SCM za jejich účast na vybraných soutěžích WDSFv roce 2014 - viz info v sekci Reprezentace - Sportovní centrum mládeže na webu ČSTS.

Taneční sport v ČT: pokud jste během svátků zmeškali vysílání vynikajícího dokumentu WDSF "Tanči svůj tanec", ověnčeného prestižní Zlatou cenou z Festivalu sportovních filmů v Baku,, a záznam z předávání výročních cen a taneční ligy ČSTS v rámci Galavečera tanečního sportu, máte ještě možnost tyto pořady sledovat na Nový rok, 1.1.2015 ve 20:15 a 2.2. ve 13:00 hod nebo pak na internetovém vysílání ČTsport. Pokud se vám pořady líbily, budeme rádi za váš případný pozitivní komentář do diskuse k pořadu na webu ČT (i-vysílání), abychom všichni společně podpořili vysílání pořadů o tanečním sportu.

Ještě jednou krásný a úspěšný nový rok všem prátelům tanečního sportu. Vaše Výkonná rada ČSTS: Eva Bartuňková, Leoš Siegel, Luboš Novotný, Radek Felcman a Jaroslav Langmaier.