Oba české páry vezou z MS v Japonsku čtvrtfinále

Skvělé výsledky zaznamenaly oba české páry, které nás reprezentovaly na Mistrovství světa v tanečním sportu kategorie Mládež Standard v japonském Kitokyushu. Taneční pár Tomáš Přikryl - Sanela Los Chovancová (s trenérem Jiřím Pohlodkem) obsadil v konkurenci 62 párů 15. místo a pár Roman Pecha - Kateřina Srostlíková 23. místo.

Pokusili jsme se pro vás zprostředkovat bezprostřední dojmy přímých účastníků.

Zeptali jsme se, co pro trenéry a páry účast a výsledek na MS znamená. 

Jiří Pohlodek, trenér Tomáše a Sanely, nám z Japonska napsal: "Jsem neskutečně šťastný, že jsem se se svým párem mohl zúčastnit Mistrovství světa. Co víc si vůbec může trenér přát, než dostat svůj pár do národní reprezentace.

15. místo pro nás bylo na naší premiérové účasti na světovém šampionátu velkým úspěchem a zároveň motivací pracovat ještě víc. Byl bych rád, kdyby se výsledky všech českých párů posouvaly nahoru a staly se tak inspirací pro nové začínající páry."

Tomáš se Sanelou se vyjádřili ke svému skvělému 15. místu následovně: "Díky účasti na tomto mistrovství jsme získali mnoho nových zkušeností. Příprava byla náročná, ale jak se říká: "Težko na cvičišti, lehko na bojišti". Trvdá práce se vždy ukáže.  Soutěž jsme si moc užili. Díky velmi vřele podporujícím divákům jsme se na parketě cítili mnohem jistěji i přesto, že jsme tancovali na druhé straně zeměkoule. Nikdy bychom ale nedostali takovou možnost bez jednoho pro nás velmi důležitého člověka. Našeho trenéra Jiřího Pohlodka. Tímto bychom mu chtěli znovu poděkovat za všechno, co pro nás dělá. DĚKUJEME, Jirko!"

 

Miroslav Hýža, trenér Romana s Katkou - "Pro mě, coby trenéra, znamená vést reprezentanta země velkou čest a zodpovědnost. Pro Katku s Romanem znamená účast ve čtvrtfinále velkou radost z potvrzení čtvrtfinálového výsledku z Mistrovství Evropy." Roman s Katkou k tomu dodali: "Výsledek pro nás znamená posun v kariéře z loňského 42. místa o velký kus výše a odhodlání posunout se ještě dál v příštím roce. Nejprve se ale musíme kvalifikovat na další MS, což je v poslední době čím dál náročnější, protože není úplně bežné, aby se 4 páry z jedné země nacházely v první světové padesátce. Jsme rádi za konfrontaci s absolutní světovou špičkou, motivuje nás to do dalších tréninků a díky které nacházíme další a další atributy, které hodláme dále zlepšovat."

A ještě pár slov závěrem za všechny:

"Pro nás všechny byla návštěva Japonska, ochutnání místní exotické kultury a prostředí velkým svátkem a odměnou za dlouholeté tréninkové úsilí. Budeme jen rádi, když náš úspěch motivuje spoustu tanečních párů, které jej budou chtít v budoucnu překonat."

My za český taneční sport gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci České republiky.