Český národní tým bodoval na světových šampionátech

V čínském Chendu a německém Wetzlaru se poslední zářijový víkend konaly vrcholné soutěže v tanečním sportu a Česká republika v nich hrála poměrně významnou roli.

Největší úspěch zaznamenal taneční pár Lukáš Bartuněk - Kateřina Hrstková v soutěži WDSF World DanceSport Championship ShowDance Latin, když obsadil se svou show Kráska a zvíře 3. místo a získal bronzovou medaili! V této soutěži jsme měli ještě jeden taneční pár, a to František Kopecký - Petra Stehnová, který obsadil 11. místo.
V kategorii ShowDance Standard jsme měli zastoupení v podobě páru Martin Paulíny - Kateřina Čákorová, který obsadil 12. místo.
Když k tomu dodáme informaci, že obou soutěží se účastnilo celkem 28 párů a ČR měla 3 páry, můžeme směle konstatovat, že hrajeme v těchto disciplínách celkem zajímavou roli.

V nejprestižnější soutěži WDSF World DanceSport Championship Latin jsme měli v čínském Chengdu dvojnásobné zastoupení. Za velmi pěkný výsledek lze označit 25. místo páru Michal Horníček - Daria Kartyshova (25/74). Druhý náš zástupce, pár Radek Mucha - Yana Grishchenko, obsadil 39. místo.

A v německém Wetzlaru se konala titulární soutěž WDSF World DanceSport Championship 10 Dance U21, která je 'open' a účastnily se jí 3 české páry. Nejlépe si vedl pár Jakub Richtár - Klára Petrušková, který obsadil 17. místo (17/46), pár Matěj Očenášek - Eliška Koldová obsadil 34. místo a pár Štěpán Pleyer - Iva Uchytilová 40. místo.

Úspěšným párům gratulujeme, všem děkujeme za reprezentaci!