Zemřel legendární taneční mistr Dušan Konečný (86)

Zemřel legendární taneční mistr Dušan Konečný. Poslední rozloučení se bude konat ve čtvrtek 2. prosince 2010 od 12 hodin ve Velké obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích.


Dušan Konečný se narodil v Ostravě, větší část aktivní dráhy prožil v Praze a v Praze ve věku 86 let zemřel.
V mládí se věnoval především lidovému tanci, v 50. a 60. letech působil nejprve v armádním a později v Čs. státním souboru písní a tanců.

Od roku 1960 vedl taneční kurzy v různých městech středních Čech – Benešově, Libčici, Slaném, Hořesedlích, Praskolesech. Od roku 1963 působil více než 30 let jako mistr tance a společenské výchovy na pražském Žofíně, v posledních letech pak v Národním domě na Smíchově, Muzeu hl. m. Prahy a v Národním domě v Praze na Vinohradech. Vychoval několik generací absolventů tanečních kurzů. Jeho tanečními kurzy prošlo za celou aktivní kariéru na 40 tisíc adeptů tance a společenského chování.
Měl rád taneční soutěže a soutěžní společenský tanec vždy podporoval.Jeho nejznámější partnerkou byla Doris Papoušková.
Jako tanečního mistra jsme jej mohli vidět v režijním debutu Věry Plívové-Šimkové „Chlapci, zadejte se“ (1964), ve filmu „Království za kytaru“ či v populárním seriálu Kamarádi (tehdy začínající Marek Eben docházel k němu do tanečních i v civilu). Je autorem několika publikací o společenské výchově, spoluautorem či lektorem řady televizních pořadů, z nichž nejznámější byl 12dílný seriál „Televizní taneční“ (ČT, 1995), který připravil společně s režisérem J. Matiáškem a v němž exceloval Jiří Korn.
Poslední léta se již nevěnoval aktivní profesi, čas trávil dílem na chalupě v Obroku na Českolipsku, dílem s přáteli v Praze
14. září 1924 (Ostrava) – 24. listopadu 2010 (Praha).

Dušan Konečný