1. tréninkové soustředění SCM

25 párů a jejich 16 trenérů se sešlo na prvních tréninkovém soustředění v Brně ve dnech 14-17.11.2011. Všichni si pochvalovali nesmlouvavé ruské trenérky Natalyii Urban (ST) a Olgu Basenkovou (LA) i příkladný juniorský pár Nikita Pavlov - Daria Palyey.

Již toto první soustředění ukázalo podstatný rozdíl v přístupu trenérů. Ten nespočívá v "tanečních" znalostech, ale v metodice a obrovské cílevědomosti trenérů ruských špičkových párů.

Další podstatné rozdíly odhalila měření, která zajišťovala laboratoř fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity. Ta budou dokončena na prosincovém soustředění zátěžovými testy.

Podrobná zpráva z prvních dvou soustředění bude přednesena na Kongresu ČSTS 7.1.2012.

Páry absolvovaly semináře i individuelní lekce se svými trenéry a do dalších soustředění trenéři převezmou veškerou odpovědnost za tréninkový proces svých párů. Pro páry je novinkou, že si povinně povedou tréninkové deníky, které jejich trenéři budou každý týden kontrolovat a budou je předkládat ke kontrole při zahájení dalších soustředění.

Další soustředění se uskuteční opět v Brně ve dnech 12.-15.12.2011. Na něm se také vyhodnotí účinkování trenérů a jejich párů ve SCM a rozhodne se o jejich setrvání či případném vystoupení ze SCM.