Výsledky z MS mládeže ve standardních tancích a Univerziády v tanečním sportu

Michal Horníček a Yana Grishchenko z DSP Kometa Brno zakončili svoji úspěšnou kariéru v kategorii mládež čtvrtfinálovým umístěním na mistrovství světa ve standardních tancích, které se konalo 17. prosince 2011 v Rize.

Ve věkové kategorii do 18-ti let Michal s Yanou k letošnímu jedenáctému místu z MS v 10-ti tancích a osmému místu z MS v latinsko-amerických tancích nyní připojili šestnácté místo ve standardu. Ve světovém žebříčku v kategorii mládež Michal Horníček s Yanou Grischenko patří mezi absolutní špičku, v latině jsou získaným počtem bodů za účast na soutěžích WDSF sedmí a ve standardu pátí na světě. Děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme nadále hodně úspěchů v kategorii dospělých.

Naši druzí reprezentanti, nominovaní na MS ve standardních tancích v kategorii mládež, Michal Konečný – Dominika Feglová, rovněž z DSP Kometa Brno, se probojovali do druhého kola a z celkového počtu 59 startujících párů z 31 zemí se umístili na 36. místě.

O víkendu 17.-18.12.2011 také probíhala evropská univerziáda v Moskvě (EUSA/WDSF European Universities DanceSport Championship Standard and Latin). Univerzitní sportovní hnutí v Evropě se děje pod záštitou Evropské asociace univerzitního sportu EUSA (European Universities Sport  Association) a nabývá významné podpory ze strany sportovních federací. ČSTS přistupuje aktivně k univerzitnímu sportu a v letošním roce vyslal do Moskvy na Evropský univerzitní šampionát reprezentanty Michala Drhu a Kláru Zámečníkovou z TK Orel Telnice. Michal s Klárou se ve standardu bohužel o pouhé dva křížky neprobojovali do finále a skončili sedmí, v latině se umístili na 8. místě. Univerzitního evropského šampionátu v tanečním sportu se zúčastnilo celkem 14 tanečních párů.

Děkujeme všem párům za reprezentaci.

Za ČSTS Eva Bartuňková, prezident