Volby do komise sportovců 2012 - 2.část - STT - výsledky

Protokol s výsledky voleb naleznete v tomto dokumentu.

Komentáře

Nezvolení komise na MČR STT

Chtěl bych zde vyjádřit svoje nepochopení k nezvolení většiny členů komise sportovců na MČR ve STT. A chtěl bych zde vytvořit lehkou diskuzi na téma, proč mají tanečníci tak negativistický názor na volení lidí, kteří budou zastupovat právě jejich zájmy. Navíc pokud se nezvolí komise na MČR v 10T tak, se může stát, že nakonec žádná komise nevznikne jenom proto, že má spousta lidí k určitým lidem čistě osobní antisympatie.

Děkuji Martin Dvořák

Nezvolení komise na MČR STT - Statistiky účasti

Vážení sportovci,

udělal jsem si statistiky účasti ve volbách:

Latina:

Celkový počet osob oprávněných volit: 1038

Volilo: 46 osob, tedy 4,4%

Z celkového počtu 1038 voličů se 101 zúčastnilo MČR přímo jako soutěžící, z těchto 101 osob volilo 29 osob což je 28,7%

Standard:

Celkový počet osob oprávněných volit: 1016 (ti co volili na Latině už nemohli volit znovu, ale přibyli noví členové a někteří mezitím dosáhli věku 18 let)

Volilo: 36 osob, tedy 3,5%

Z celkového počtu 1016 voličů se 125 zúčastnilo MČR přímo jako soutěžící, z těchto 125 osob volilo 16 osob což je 12,8%

Takže asi tak....

Leoš Siegel

Nebyla by volba prostřednictvým webu efektivnější?

Jak zde pan Leoš Siegel uvedl, problém je v malém počtu hlasujících. Otázka je, pokud je pro každého člena čsts nutná registrace zde na stránkách, proč Volba nebyla zvolena prostřednictvím webu? Volba by se vztahovala k jménu člena a takže by nemohlo dojít k duplicitnímu hlasování. Když to vememe dle možnosti volby, né každý bydlí blízko Ostravy a Prahy, né každý se přišel podívat na republiku a né každý měl sebou průkaz, aby mohl volit. Proto si nemyslim, že hlavním důvodem byla nějaká averze ke kandidátům.

David Filgas

Anonymní

Dodatek: Uvědomuji si faktu, že by volba prostřednictvím webu nebyla anonymní.

DF

Způsob voleb

 

Jak zde již pan D. Filgas zmínil, ne každý měl možnost jet na některé či obě MČR, protože ne každý se ho aktivně zúčastnil nebo byl divákem. Vydávat finance za lístek a dopravu kvůli volbě s největší pravděpodobností většina lidí nebude. 

Vedle toho si myslím, že mohly být rovnout vypsáni veškeří kandidáti pro lepší možnost volby už na MČR-lat. S tím souvisí skutečnost, že ve zprávě o volbě na MČR-lat nebylo uvedeno (pokud jsem se zpětně dobře díval), že na standardu již nebude možné volit, pokud člověk volí na latině. Tedy volič neměl vůbec možnost přemýšlet o kandidátech uvedených až na MČR-stt, protože je neznal. Taktéž, podle reakce asi 6 lidí, při volbě na MČR-lat nebyli upozorněni, že později už nebudou moci volit, i když budou na kandidátce jiná jména.

Také jsem se díval na aktuality s dřívějšími daty a neviděl jsem článek, co lze od komise očekávat, tedy proč do ní volit. Dokumentu jsem se dohledal v legislativě svazu. Myslím ale, že nejednoho člověka odradilo to, že o komisi nenašel aspoň odkaz na dokument, když byly zvěřejněny informace o 1. volbě.

Z těchto důvodů jsem pro návrh elektronické volby s tím, že ti, kteří již volili, budou mít možnost nové volby. Dovolím si ještě dodat, že i internetová volba může být anonymní, pokud tedy administrátor webu nebude zpětně dohledávat, jaký hlas byl odeslán z jednotlivých účtů.

Způsob voleb

Vážení sportovci,

jsem velmi rád, že se rozproudila diskuze k tomuto tématu a přidám k tomu pár svých poznámek.

Internetová volba není obsažena ve volebním řádu, ani ve statusu komise, takže ji nelze pro volbu použít.

A proč volit zrovna na mistrovství? Je to významná událost a ti, co o danou disciplínu mají opravdu zájem, na tuto událost stejně přijedou, tak si zároveň odvolí. Vytvořit termín voleb jindy by bylo organizačně náročnější a finančně náročné pro všechny. Systém volby na mistrovstvích byl také inspirován systémem voleb do komise sportovců WDSF (volí se na MS, tam ale volí POUZE účastníci MS).

Ale ruku na srdce - jenom o té vzdálenosti to není. Na STT bylo celkem 125 voličů jako přímých účastníků soutěže (tedy pro ně už to další náklady na cestu nebyly) a přesto volilo pouze 16 z nich. Přitom volební místo bylo hned u vchodu a bylo to místo co museli vidět jako první.

Představení kandidátů - souhlasím s tím, že by bylo lepší, aby kandidáti měli prostor na svoji prezentaci, ale nikdo z nich o toto neprojevil zájem, proto jsem aspoň do kandidátky dal odkaz na jejich profil v členské databázi, aby voliči věděli o koho se jedná.

Musím zdůraznit, že tento orgán byl legislativně definován zveřejněním zápisu z korespondenčního hlasování prezidia dne 12.1.2012. Dne 13.1.2012 bylo oznámeno 1. kolo voleb, tedy do 1. kola voleb zbývalo 8 dní. Za tu dobu se podařilo sestavit kandidátku, doladit organizaci voleb atd. Pro větší propagaci jsem ještě osobně volal vedoucím největších klubů v ČR, kde jsem je na toto upozornil a požádal jsem je, aby o tom své členy informovali a oslovili je i jako potenciální kandidáty. Navíc jsem několik potenciálních kandidátů osobně telefonicky kontaktoval. Vzhledem k tomu, že termíny na 1. kolo byly dost krátké tak potenciální kandidáti mohli podat přihlášky až téměř na poslední chvíli. Proto byl stejný systém termínů použit i pro 2. kolo - jednak proto aby meli stejné podmínky samotní kandidáti a také proto, že změna termínů by do toho vnesla chaos a zde na webu by se táhly dlouhosáhlé diskuze o tom, že latináři se mohli přihlásit i dva dny před volbami a standarďáci to museli udělat o týden dřív a ti co by to nestihli by se ještě případně argumentovali tím, že si mysleli, že termíny budou stejné jako na latinu... Vyřešit celou situaci tím že bychom prohlásili, že 1. kolo by bylo moc narychlo a proto to rozjedeme až na mistrovstvích v příštím roce nám přišlo méně dobré, než to udělat obratem.

O tom, co má komise si musí v prvé řadě rozhodnout komise, základní informace jsou samozřejmě v legislativě, ale to hlavní, jako stanovení cílů, plán práce atd. si musí vytvořit komise sama, o tom co bude řešit budou rozhodovat ti, které si zvolíte (u jiných voleb bych cíleně použil zvolíme, ale toto je opravdu záležitost sportovců a to já nejsem - nemám zaplacenou soutěžní licenci).

Dotazy, které byly vzneseny jsem zodpověděl, ale moc jich nebylo. To že někdo něco nevěděl je sice smutné, ale pokud si to nepřečte, nebo se na to nezeptá... Dostat se k dokumentu znamená: 2x posunout myší - klik - zatočit kolečkem na myši si do půlky stránky - posunout myší - klik, ale uznávám, že odkaz by jednodušší byl (o dva posuny myší, zatočení kolečka a jeden klik).

Děkuji Vám za komentáře a doufám, že se podaří dovolit naši - tedy pardon, v tomto případě Vaši - komisi v nejkratším možném termínu, aby mohla zahájit činnost.

Leoš Siegel

Další volby

Dobrý večer.

 

Prvně Vám děkuji za odpověď. Ujasnil jste mi tím některé skutečnosti ohledně voleb. Jak vidím, vše bylo poměrně narychlo, alespoň před latinou, proto je systém, jaký je. Co se týče počtu členů, kteří hlasovali, z celkového počtu možných voličů, máte pravdu, že jich bylo opravdu málo (pokud jsem dobře četl, nevolilo ani 100 členů celkem, s tím, že účastníků obou MČR, co mohli volit, s těmi v hledišti mohlo být kolem 300 i více).

Chtěl bych se ale zeptat, jak bude tedy pravděpodobně probíhat další část voleb? Jestli na MČR-10T bude možnost volení všech kandidátů i z latiny i ze standardu. Nebo budou noví kandidáti. Případně jestli proběhne volba i v květnu na Družstvech (kde bývá asi největší počet účastníků soutěže, i když statistiky neznám). Já osobně jsem již volil, ale samozřejmě všichni, co diskusi přečtou a ještě nevolili, mohou pak snad naplánovat své hlasování a říci o volbách aktuální informace i jiným.

Předem děkuji za odpověď.

Ondřej Galečka