MČR Showdance (Free style) ve STT a LAT

Ve dnech 2.-3.11.2012 se v rámci Mezinárodního tanečního festivalu v Ústí nad Labem uskuteční historicky první mistrovství České republiky v Showdance (Free style). Info viz dále.

Ve dnech 2.-3.11.2012 se v rámci Mezinárodního tanečního festivalu v Ústí nad Labem uskuteční historicky první mistrovství České republiky v Showdance (pozn.: původně Free style, název Showdance byl nově prezentován a akceptován na červnovém celosvětovém zasedání zástupců členských zemí AGM WDSF. Název Showdance bude dle mezinárodní praxe postupně uveden do naší legislativy náhradou za původní název Free style).

Výňatek z rozhodnutí Prezidia ČSTS: Prezidium pověřilo soutěžní komisi k realizaci pilotního projektu, MČR Showdance (pův. Free style) STT a LAT, při kterém má komise vzhledem k náročnosti organizace soutěže, možnost určit kvalifikační kritéria pro maximální počet šestnácti párů v jedné disciplíně, možnost úpravy postupového klíče a revidovat délku prostorové zkoušky.

Soutěž je vyhlášena pro páry kategorie Dospělí tříd B,A,M-LAT a Dospělí-B,A,M-STT. Vedoucí soutěžní oblasti při nadlimitním počtu přihlášek určí preference přihlášek dle výkonnosti párů.
Přihlášky: Vzhledem ke složitosti organizace a nepředvídatelnosti počtu soutěžících SD – přihlášky na MČR SD je nutno podat do čtvrtka 6.9.2012.

Organizace MČR, prostorových zkoušek a  kvalifikačních kol:
V pátek 2.11.2012 se budou v Ústí nad Labem konat prostorové zkoušky a v podvečer kvalifikační kolo, z něhož postoupí šestice nejlepších párů ve standardu a v latině (6 LAT + 6 STT) do sobotního finálového večera. Sobotní finále se bude konat spolu s Mistrovstvím Evropské unie v 10ti tancích a Mistrovstvím ČR formací.

Pravidla Showdance (Free style): Soutěžní řád, Příloha 13 Soutěže freestyle (nyní Showdance)

Info: rozhodnutí Prezidia ohledně MČR Showdance (Free style):  PR03, bod jednání 5.2 - hlasování č. 16;  PR04, body jednání 3.1. a 3.2  a dále bod 4.5. (Poroty pro MČR FS) - hlasování č. 9,10 a 21

Info o MČR Showdance a přihláškách u vedoucího soutěžní oblasti, Luboše Novotného: novotny.lubos@csts.cz

Informace od pořadatele MTF Ústí nad Labem, pana Petra Barnata ml.:
Pro páry, které postoupí do sobotního finále, je zajištěno ubytování z pátka na sobotu v Clarion Congress Hotelu Ústí n.L. a budou mít zajištěno občerstvení. Za celý organizační tým se na vás těší Petr Barnat
více informací o festivalu zde