Významné ocenění Ing. Petrovi Odstrčilovi

V rámci Vyhlášení nejlepších sportovců Jihomoravského kraje za rok 2012 přebral Ing. Petr Odstrčil ocenění za celoživotní přínos jihomoravskému sportu. Za ČSTS upřímně gratulujeme k tomuto ocenění, i dodatečně k významnému životnímu jubileu. Eva Bartuňková a Leoš Siegel

V rámci Vyhlášení nejlepších sportovců Jihomoravského kraje za rok 2012 přebral Ing. Petr Odstrčil významné ocenění za celoživotní přínos jihomoravskému sportu. Ceny vítězům v prostorách sportovní haly Fakulty sportovních studií MU v areálu bohunického kampusu. Masarykovy univarzity  předali představitelé krajské samosprávy v čele s náměstkem hejtmana Stanislavem Juránkem. Vyhodnocení vychází z hlasování hodnotící komise. Kritériem byl výkon dosažený v roce 2012, a příslušnost ke klubu, registrovanému v JMK. Bližší informace na Portálu JM kraje.  Výsledky v jednotlivých kategoriích byly následující:

Nejlepší senior: Ondřej Cink - horská kola

Nejlepší seniorské družstvo: HC Kometa Brno – lední hokej

Talent roku: Lukáš Rosenberk - nohejbal

Nejlepší juniorské družstvo: AK Olymp Brno - atletika

Sportovní akce roku: Czech Junior and Cadet Open 2012 (stolní tenis), pořadatel SKST Mart Hodonín

Cena za celoživotní přínos jihomoravskému sportu: Blanka Mlejnková, Miroslav Holomek, Petr Odstrčil a Luboš Strnad

Pan Petr Odstrčil, trenér a porotce tanečního sportu, funkcionář ČSTS a WDSF (světová federace). Vedl nepřetržitě 20 let Český svaz tanečního sportu, z toho 16 let ve funkci prezidenta. Byl členem prezídia světové taneční federace, vytvořil a řídil její registrační a licenční systém a byl zakladatelem světové taneční akademie. V Jihomoravském kraji působil jako předseda krajské divize a předseda poradních sborů pro taneční sport. V letech 1978 – 1996 založil a vedl jeden z nejúspěšnějších klubů ČR Impuls Brno. V současné době se podílí na činnost tanečního klubu DSP Kometa Brno a je ředitelem Sportovního centra mládeže Českého svazu tanečního sportu. Stále také aktivně působí jako mezinárodní porotce s mistrovskou a profesionální licencí. Petr Odstrčil je výraznou a nesmazatelnou osobností tanečního sportu nejen u nás, ale i ve světě. Jeho přínos do vzdělávání a legislativy v tanečním sportu je dnes oceňován natolik, že byl v roce 2012 uveden do „Síně slávy Českého svazu tanečního sportu“.