DanceSport Europe usnadnila dětem a juniorům první starty na svých mezinárodních soutěžích

DanceSport Europe v novém mezinárodním soutěžním seriálu DSE European Children Grand Prix pro kategorie Děti I, Děti II, Junioři I a Junioři II umožňuje první start bez soutěžní registrace WDSF a pro kategorie dětí omezuje počet tanců.

Generální sekretářka DanceSport Europe, paní Eva Bartuňková, informovala ČSTS a organizátory soutěží Brno Open Dance Festival 2017, že DanceSport Europe vydala svůj soutěžní řád pro seriál otevřených mezinárodních soutěží s titulem DSE European Children Grand Prix. Tyto soutěže jsou určeny pro kategorie Děti I, Děti II, Junioři I a Junioři II a mají vytvořit žebříček kategorií, které neřeší WDSF.

Tato pravidla usnadňují vstup nejmladších kategorií na mezinárodní scénu tím, že umožňují první start bez soutěžní registrace WDSF (karta s přiděleným MIN). Pro další soutěže je už ale tato registrace povinná.

Nová pravidla také omezují počet tanců pro obě kategorie dětí na:

     ST: Waltz, Tango, Valčík, Quickstep

     LA: Samba Čača, Rumba, Jive

To odpovídá našemu soutěžnímu řádu pro Děti II - C. Samozřejmostí je používání katalogu figur WDSF pro obě kategorie dětí.

Plně převzato z WDSF je také pravidlo, že Děti II nemohou startovat v kategorii Junioři I. (Pozn.: ČSTS podává návrh, který by toto umožnil na výroční konfrenci WDSF, která se koná v červnu t.r.)

První soutěže, které se budou těmito pravidly řídit jsou soutěže Juveniles I, Juveniles II, Junior I a Junior II na Brno Open Dance Festival 2017, 1. - 2. 4. 2017. Organizátoři také přizpůsobili časové harmonogramy mezinárodních a národních postupových soutěží tak, aby se páry v těchto kategoriích mohly zúčastnit obou typů soutěží.