Kontrolní sraz STM v Ostravici - 04/2017

Ne jen nekonečné tréninky, ale i wellness, sauny, plavání, masáže, a to dvakrát týdně, vzkazuje rodičům mladých sportovců Šárka Kašpárková. Mistryně světa a olympijská medailistka v trojskoku byla hostem již druhého setkání reprezentace v rámci Projektu sportovně talentované mládeže, které se konalo počátkem dubna v Ostravici.

V nabitém dvoudenním programu nechyběly tradiční standardní a latinsko-americké semináře, vedené practisy, ale také tzv. match analysis v novém pojetí. "V rámci match analysis pár tančí sólo tanec, hodnotí ho několik porotců a pár s trenérem tak dostává zpětnou vazbu ke svému výkonu", vysvětluje Miroslav Hýža, člen trenérské rady.

Při besedě se mladí sportovci dozvěděli, jaká cesta dovedla Šárku Kašpárkovou až na vrchol, a následně si vyzkoušeli pohybovou průpravu pod jejím vedením. Již tradiční součástí STM bylo testování fyzické kondice a pohybových dovedností pod vedením prezidenta ČSTS Petra Odstrčila. Objevila se i jedna novinka: trenérská rada navrhla, aby byla do budoucna vytvořena pozice zástupce svazu, který bude s páry jezdit na mistrovství světa a mistrovství Evropy a bude plnit roli vedoucího výpravy a mentálního kouče. Zatím si doprovod zajišťují páry samy. Kromě toho rada přijala i jedno nepopulární opatření – dva páry přišly o finanční dotaci na 2. čtvrtletí, neboť se ze srazu řádně neomluvily. Podrobné závěry jednání jsou v zápisu zveřejněném na webu ČSTS. „Beskydské prostředí udělalo na všechny účastníky velmi dobrý dojem, proto se další kontrolní sraz ve dnech 12. - 13. června uskuteční znovu v Ostravici“, doplnil Miroslav Hýža.