Česká delegace míří do Singapuru

Ve dnech 11. – 12. června se v Singapuru koná Annual General Meeting - výroční konference WDSF. ČSTS vysílá na tuto akci delegaci ve složení: P. Odstrčil (prezident ČSTS), M. Dvořák (viceprezident pro sport) a F. Dávidek (člen výkonné rady a pořadatel MS v latině v roce 2018).

Výkonná rada je pověřila, aby předložili hned dva body, a to umožnění startů párům kategorie Děti II v soutěžích Junior I a dále zavedení tzv. battle systému v soutěžích profesionálů.

Pokud jde o starty dětí, tady se ČSTS prakticky připojuje k návrhu prezidia WDSF. Dříve platná legislativa tyto starty umožňovala, ale byla v roce 2015 změněna, cílem je tedy návrat k původní praxi. Zásadnější změnou by měl být druhý návrh, týkající se profesionálů, který spočívá v tom, že páry tančí ve dvou semifinálových skupinách vždy jeden proti jednomu. První tři páry z každé skupiny postoupí do finále, které se tančí systémem K.O. na dva vítězné tance. Tento systém by mohl být divácky atraktivní a poskytl by porotcům už od semifinále více prostoru pro detailní hodnocení.

František Dávidek bude v Singapuru referovat o tom, v jakém stádiu jsou přípravy Mistrovství světa v latinsko-amerických tancích, které se po čtyřech letech vrátí v roce 2018 do Ostravy.

Podrobné informace o projednávané agendě, jednotlivé zprávy a další informace o výroční konferenci jsou k dispozici na webu WDSF http://www.worlddancesport.org/Calendar/WDSF.

(pb)