Nový deadline pro žádosti: středa, 12 hodin

Kdo chce mít všechny potřebné formality (zdravotní prohlídky, přestup aj.) vyřízené ještě před víkendovou soutěží, je třeba doručit vše na sekretariát ČSTS vždy do středy do 12 hodin.

Výkonná rada v úterý schválila pevný termín, dokdy je třeba každý týden zasílat podklady ke zpracování. „Dnes se běžně stávalo, že se lidé snažili zařídit vše ještě na poslední chvíli a volali generálnímu sekretáři, sekretářce nebo viceprezidentovi pro sport. U jednoho z nich obvykle uspěli. To je ovšem zdržovalo od ostatní práce,“ řekl prezident svazu Petr Odstrčil.

Jde o jedno z opatření, jež by mělo ulevit přetíženému sekretariátu ČSTS, který v poslední době nezvládal svoji práci. Jeho fungování bylo v uplynulých týdnech a měsících ostře kritizováno. Nespokojenost s činností generálního sekretáře Leoše Siegla vyslovilo hned několik divizí (Pražská, Pardubická, Zlínská). Upozornily na neproplácení faktur, pozdní vyřizování nominací párů na titulární soutěže či zvaní zahraničních porotců.

Leoš Siegel problémy připouští včetně toho, že je dostatečně včas neavizoval. Funkce generálního sekretáře byla zřízena loni v dubnu a stáhla na sebe spoustu nové agendy, současně byla v rámci úspor propuštěna jedna ze sekretářek. „Nápor práce kulminoval na přelomu roku. Kvůli státní podpoře programu Tanec pro všechny se výrazně zvýšil obrat peněz, které jdou přes svaz, do toho se rychle zaváděl nový soutěžní řád a sekretariát byl zavalen dotazy, co která změna znamená. V jednu chvíli jsme to tu přestali zvládat a jen se dívali, jak přiskakují nové a nové e-maily,“ přiznává Siegel.

Výkonná rada uložila již před časem generálnímu sekretáři, aby vyřešil problémy do konce srpna. Napomoci má i automatizace části agendy – například přihlašování do ČSTS bude nově probíhat formou elektronického formuláře.

Výkonná rada v úterý schválila i záměr vytvořit post manažera národního reprezentačního týmu, který by rovněž převzal část agendy generálního sekretáře. „Na Světový pohár v latině v maďarském Szombathely teď nebyl nominován jediný český pár,“ kritizoval současnou praxi Petr Odstrčil. Až bude jmenován národní kouč, tak by se podle něj taková situace opakovat neměla.

(mr)