Hodnocení MČR 2017

Přinášíme krátký přehled změn, které proběhly v rámci organizace národních šampionátů v tanečním sportu.

Výkonná rada rozhodla v polovině roku 2016 o tom, že soutěže MČR 2017 zorganizuje svazová servisní společnost Czech DanceSport Services s.r.o. (jejímž je ČSTS jediným společníkem). Záměrem tohoto kroku bylo řídit a kontrolovat podmínky, za kterých se jednotlivé šampionáty uskuteční, upravit finanční toky a sjednotit mediální prostor související s pořádáním jednotlivých akcí.
Novinkami v organizaci národních šampionátů bylo zavedení nového systému hodnocení 2.1 včetně „kiss and cry“ zóny, přizvání zahraničních porotců (s výjimkou MČR 10T), využití nových prvků multimediální techniky (LED obrazovky a panely) a pilotně bylo z jednotlivých šampionátů dostupné streamové vysílání. V rámci MČR STT v Hradci Králové a MČR 10T ve Zlíně se stavěl mobilní parket, v rámci pražského mistrovství ČR v latině hrál pro hlavní kategorii živě Kolínský Big Band.

Na MČR v Hradci Králové dostali diváci a tanečníci možnost ohodnotit, jak byli spokojeni s prostředím, informacemi, zázemím, programem, hudbou atd. Výsledky naleznete ZDE.

Předpokládáme rozšíření podobné zpětné vazby i na další vybrané soutěže.

(pb)