ČR má medaili z mistrovství světa!

Naprosto vyčerpaní, ale šťastní. Tak popsali Michal Drha a Klára Drhová svůj bezprostřední pocit poté, co jim na krku zacinkal bronz z Mistrovství světa profesionálů v deseti tancích, které se konalo ve francouzském Marseille. Pro české tancování je to obrovský úspěch.

"Naším původním cílem bylo bojovat o finále. V průběhu soutěže jsme si začali uvědomovat, že díky standardu můžeme pomýšlet i na vyšší příčky, ale třetí místo jsme vůbec nečekali," uvedl Michal. Pár, který známe převážně jako standardní, tak dokázal zabodovat i v latině. "Dřív jsme se latině věnovali, takže to pro nás nebyl tak velký problém. Samozřejmě po dvouročni pauze jsme museli zintenzívnit tréninky a během tří týdnů se co nejlepe připravit. Latinu máme rádi, ale přece jen se opět zaměříme na náš standard," podotkl Michal Drha.

Druhý český pár, Michal Mládek a Maria Konus, skončil na 9. místě, celkem soutěžilo 15 párů.

V Marseille se konalo ještě jedno mistrovství, a to světový šampionát dospělých rovněž v deseti tancích, v němž startovalo 36 párů. Čeští reprezentanti Jiří Kejzar a Barbora Košková postoupili do druhého kola, kde obsadili 24. místo.

Gratulujeme!