MČR 2018: 1x Lucerna a 2x sportovní hala

Poznamenejte si do svých diářů data tří klíčových soutěží v první půlce příštího roku. A pozor, v kategoriích Mládež a Do 21 let došlo ke změně (zmírnění) limitu počtu párů, které se smějí mistrovství ČR zúčastnit.

Mistrovství ČR v latinsko-amerických tancích se uskuteční 3. února, a to opět v pražské Lucerně. Jak uvedl organizátor Jiří Ševčík: „Lucerna je taková, jaká je, ale má duši.“ Varianta uspořádat mistrovství ve Foru v Karlíně, kde se konal letošní Galavečer tanečního sportu, podle něj není finančně schůdná.

Přesně o měsíc později, 3. března, se bude konat Mistrovství ČR ve standardních tancích v Třinci,  a to ve sportovní hale STARS. „Poslední mistrovství se tu konalo ještě v socialistických kulisách, ale hala prošla velkou moderní rekonstrukcí,“ podotkl František Dávidek z výkonné rady ČSTS.

A tři týdny nato, 24. března, se uskuteční Mistrovství ČR v kombinaci 10 tanců, které bude hostit Kojetín, respektive tamní nová sportovní hala otevřená před dvěma lety.

A ještě pro jistotu připomínáme nová pravidla soutěžního řádu, která změnila podmínky účasti na mistrovstvích: podmínkou už není získaná třída, ale umístění v Ranklistu ČSTS v dané věkové kategorii. Zároveň je počet párů limitován, čili mistrovství nejsou otevřená všem.

Ale pozor! Na posledním jednání výkonné rady 30. září došlo k úpravě počtu párů, nově se jich smí v kategoriích Mládež a Do 21 let zúčastnit více. Přehlednou tabulku pro všechny kategorie najdete ZDE.

A mění se také způsob přihlašování na MČR, konkrétní návod přineseme v dalším článku.