MČR: změna pro seniory a MČR STT

Výkonná rada ČSTS revokovala své rozhodnutí o oddělení seniorských kategorií do samostatného listopadového šampionátu v roce 2018. MČR v latinsko-amerických tancích a v kombinaci proběhnou v původně ohlášených termínech, MČR ve standardních tancích bude – a to je důležitá informace pro všechny tanečníky – dvoudenní.

Výkonná rada se tak rozhodla na základě petice, kterou podali sami tanečníci, a po dlouhých diskusích s Komisí sportovců a představiteli seniorských párů. Projekt odděleného MČR seniorů byl odložen na rok 2019.

Vzhledem k očekávanému vysokému počtu párů ve standardních tancích bude příslušné Mistrovství ČR v Třinci rozděleno na dva dny, seniorské kategorie by měly přijít na řadu v sobotu 3.3.2018, ostatní v neděli 4.3.2018. Počty účastníků v seniorské kategorii u standardních tanců zůstávají rozšířené, a to na 36 u seniorů I, 24 u seniorů II, 12 u seniorů III a 6 u seniorů IV.

Ostatní MČR – latina 3.2. v pražské Lucerně a desítka 24.3. v Kojetíně zůstávají bez změny. Kompletní informace jsou k dispozici v příloze zápisu z jednání VR.