Pozor na platnost WDSF karet

V současnosti WDSF přechází na systém elektronických karet. Ať už ale máte karty staré, novější plastové nebo právě elektronické, hlídejte si pečlivě dobu jejich platnosti, abyste předešli nečekaným nepříjemnostem.

Platnost staré WDSF karty je pět let, plastové a nové e-karty dva roky, u prvního a posledního typu je datum expirace na kartě vyznačené.

„Platnost průkazu si musí každý tanečník hlídat sám,“ upozorňuje Jana Kukučová ze sekretariátu ČSTS. „Na mail sice dostane od WDSF upozornění na nutnost prodloužení, ale podmínkou je, že má tanečník ve WDSF uveden stále aktuální mailovou adresu, a také často mail padá do spamu,“ varuje.

Prodloužení je jednoduchý proces, tanečník nahraje svou fotku a platební kartou zaplatí poplatek. Odkaz na obnovu lze získat i na sekretariátu (sekretariat@csts.cz).

Jakmile si atlet neprodlouží kartu, WDSF ho automaticky zařadí do statusu „retired“, ukončí aktuální taneční partnerství a pár vypadne z ranklistu. „Bohužel, pokud toto WDSF udělá, nedá to dotyčnému vědět. Pokud někomu vyprší karta v době mezi přihlášením na soutěž a dobou prezence a tanečník si toho sám nevšimne, na soutěž ho nepustí,“ podotýká Jana Kukučová. Teoreticky je možné v takové krizové situaci zkusit zkontaktovat telefonem někoho z pracovníků sekretariátu ČSTS, ale rozhodně na to nelze spoléhat.

Od letošního října se vydávají už jen e-karty, datum konce platnosti je na nich uvedené pod čárovým kódem. Na soutěžích tak stačí mít při registraci mobil, kam si lze pomocí „add new license“ přidat i partnera.