Přihlašování na MČR

Přihlašování na národní šampionáty je v plném proudu, první - MČR v latinskoamerických tancích v pražské Lucerně - se koná 3. února. Vzhledem k limitům pro počty párů uvádíme detailní pravidla pro přihlášení a účast.

Účast na mistrovstvích je letos poprvé omezena. Klíčové je umístění v ranklistu ČSTS k 1. 1. 2018. V kategorii dospělých je limit 48 párů, v kategoriích Jun I, II a mládež 36 párů, kategorie do 21 let má 18 párů, senioři I 12 párů a profesionálové a senioři II po šesti párech. Páry, které se umístily v RL do daného místa, mají účast na MČR jistou, ostatní se ocitají v roli „náhradníků“. Proto bude v seznamu přihlášených použit stejný systém barevných čtverečků jako na tanečních ligách. „Systém se osvědčil, páry se mohou přihlašovat odteď na všechna mistrovství,“ uvedl viceprezident pro sport Martin Dvořák. Deadline přihlášek je uveden na stránkách šampionátu.

Zároveň platí, že pár, který může tančit ve více kategoriích, si smí vybrat pouze dvě. I proto prosíme, aby se páry přihlásily s dostatečným předstihem, a případní náhradníci tak dostali včas prostor.