Novinky v soutěžním řádu

Od 1. ledna 2018 platí několik novinek. Níže přinášíme jejich přehled.

Registrace párů
Největší novinka, schválená už na výroční konferenci v květnu 2017 a nyní definitivně připravená. Každý tanečník je ve své evidenční kartě na webu ČSTS spárován, tj. má v systému uvedeného partnera. Bez registrace páru se nelze přihlásit na soutěž a spárování musí oba partneři potvrdit. Systém automaticky spojil některé páry (určitě všechny páry z RL) podle jejich poslední soutěže, ale je lepší si to zkontrolovat.

Bonifikace soutěží TL a soutěží WDSF
Bonifikace nově probíhá podle SA01 bod F2. Nově jsou například od nového roku bonifikovány i ty soutěže okruhu WDSF, které v systému WDSF nepodléhají bodování.

Seniorské kategorie smí tančit i v jiných třídách než v těch svých podle SA01 bod A4. V tomto případě jde zejména o podporu třídy E, která se potýká s nedostatkem soutěží. Ale třeba i o třídy A a B v kategoriích seniorů III a IV. Jde o obecné řešení rozvoje seniorské kategorie. Seniorů se týká i úprava bodování kombinace, takzvané desítky. Kategorie 10T na WDSF bude započítávána podobně jako v kategorii mládež, a to podle SA05 bod 5 f ii. Loni se seniorským kategoriím v 10T počítaly do RL ČSTS body z WDSF žebříčku v 10T. Jenomže WDSF žádný RL nevyhodnocoval, a to i přesto, že se konala otevřená MS, kde páry body měly. Proto bylo přijato toto opatření, aby mohly páry získávat body do ranklistu ČSTS.

Národní tým v kombinaci 10T je nově složený z 1. místa páru na MČR a 2 - 4. místa z RL. U všech ostatních disciplín je to vždy 1. a 3. místo z MČR a zbylá místa jsou doplněná z ranklistu.

Páry třídy E nesmí tančit na soutěži TPV po překročení hranice 100 bodů.

Ing. Martin Dvořák, viceprezident pro sport