MČR ve standardních tancích už o víkendu

Druhý národní šampionát v tanečním sportu se bude konat během prvního březnového víkendu. Publikum v třinecké sportovní hale Stars uvidí nejlepší české páry v soutěži o titul mistra ČR ve standardních tancích.

Šampionát je poprvé v historii rozdělen do dvou dnů. Sobotní večer bude patřit seniorským kategoriím. V nedělním dopoledním programu přijdou na řadu kategorie Junioři I a Mládež, kolem poledne zahájí své soutěže kategorie Junioři II a Do 21 let. Pro odpolední a večerní část jsou naplánované soutěže hlavní kategorie Dospělí a soutěž Profesionálů.

Šampionát ve standardu přináší stejné změny jako letošní mistrovství v latinskoamerických tancích – především omezený počet párů v jednotlivých kategoriích. „Je to krok dopředu, každopádně některé změny jsou dlouhodobějšího charakteru a neprojeví se hned. Ale osobně se těším třeba na kategorii do 21 let, kde se právě kvalita zvýšila razantně a skokově. A velkou kvalitu uvidíme určitě i v juniorských kategoriích, kde omezení počtu párů přineslo velkou koncentraci kvality a konkurence. Ve finále dospělých jsou navíc otevřená finálová umístění a souboj o ně bude velice zajímavý,“ dodává Martin Dvořák, viceprezident svazu pro sport.

„Mistrovství České republiky ve standardu je druhá možnost vidět všechny nejlepší české páry na jednom soutěžním parketu. Já sám se na to velmi těším, stejně tak na skvělé publikum a atmosféru. Vzhledem k tomu, že na mistrovství i sám tančím, těším se i na novou halu a dobrou organizaci od organizátorů a zástupců města Třinec,“ říká Martin Dvořák.

Stejně jako u předchozího šampionátu v latině budou součástí nominované poroty i zahraniční porotci. Tentokrát to jsou dva kolegové z Itálie – Luca Bussoletti a Domenico Soale, z Ruska dorazí Valeriy Gulay a z Bulharska Salvatore Todaro.

Možná někoho napadne, proč se národní šampionát koná v nejvýchodnějším koutu republiky: „Letos proběhlo standardní výběrové řízení na domácí mistrovství, bohužel o tohle se nikdo nepřihlásil. Ve spolupráci s dceřinou firmou Czech Dancesport Services se Svaz rozhodl dát pořadatelství Třinci, kde nakonec organizátoři nabídli dobré podmínky. Později proběhly úpravy termínu ze soboty na neděli kvůli tradičnímu GrandSlamu v Helsinkách tak, aby se obou akcí mohly účastnit naše špičkové páry,“ dodává Martin Dvořák.

Akce proběhne v moderní sportovní hale Stars v Třinci, která se nachází nedaleko Starého města a sousedí s lesoparkem. Parkování je možné přímo před halou. Organizátor nabízí možnost ubytování v hotel Steelhouse nebo hotelu Třinec. Oba jsou v docházkové vzdálenosti od haly.

Vstupenky seženete v síti TicketArt. Děti do 12 let a osoby s průkazem ZTP mají vstup zdarma.

(jš, pb)