Řadu českých mistrovství zakončí desítka

Poslední národní šampionát roku 2018 se uskuteční o víkendu v Kojetíně. Diváci z města na řece Moravě uvidí soutěž v kombinaci latinskoamerických a standardních tanců. Ochuzeni nebudou ani fanoušci, kteří zůstanou doma – organizátor z klání přichystal online přenos.

Narozdíl od předchozích šampionátů je pro MČR v deseti tancích příznačný nižší počet nominovaných párů, který ovšem vyváží dvojnásobná délka soutěže každé kategorie. V juniorských kategoriích se dočkáme maximálně 36 startujících, v mládeži pak 24 párů. Soutěžit v deseti tancích v kategorii do 21 let bude dokonce jen 12 párů a mezi dospělými se představí 36 dvojic. Senioři zatančí rovnou finále v 6 párech.

V rámci mistrovství čeká naprosto specifický souboj, ve kterém proti sobě v kategorii dospělí nastoupí úřadující mistři v latině Marek Bureš – Anastasiia Iermolenko a úřadující mistři ve standardu David Odstrčil – Tara Bohak. Ti budou navíc svůj titul z „desítky“ obhajovat už po páté. S nedávnou stříbrnou medailí z mistrovství Evropy v téže disciplíně budou pro latinářský pár obrovskou výzvou. Šampionát v deseti tancích má tak o náboj a atraktivitu postaráno už dlouho dopředu.

Diváci ve finále dospělých uvidí hned čtyři sólové tance podle letošního rozlosování v rámci světové taneční federace. Ve standardu budou páry tančit sólové tango a valčík, v latině rumbu a atraktivní paso doble. Celodenní maraton odstartují ráno v 8.30 mládežníci a finále dospělých uvidí diváci až večer okolo 21. hodiny.

Vstupenky lze koupit předem ve Vzdělávacím a informačním centru Kojetín a samozřejmě na místě v den konání akce ve sportovní hale.