České výkony na titulárních soutěžích v Moldávii

O víkendu se konaly v moldavském Kišiněvě dvě "desítkářské" soutěže - Mistrovství světa juniorů II a Mistrovství Evropy mládeže.

Juniorský pár Jonáš Tománek a Lucie Růžičková se umístil na 15. místě z 34 startujících. Odjížděli s vyššími ambicemi, nicméně 15. místo jako zklamání neberou.

"S výsledkem i výkonem jsme celkem spokojeni," řekl Jonáš. "Snem bylo finále, cílem semifinále. Chyběl k němu kousek. Tančilo se nám dobře, byla dobrá atmosféra, parket sice trochu klouzal a pauzy mezi koly byly delší než obvykle, ale soutěž jsme si užili." 

Viceprezident pro sport Martin Dvořák podotkl, že semifinále skutečně bylo na dosah. "Stačilo porazit dva soupeře a mohlo být všechno jinak. Jonáš s Luckou jsou typickým desítkářským párem, měli vyrovnaný standard i latinu."

V neděli bojovali na stejném parketu mládežničtí vicemistři Jan Metlický - Veronika Hrubá. Kvůli zranění v mistrovském páru jeli tzv. "z voleje", o nominaci se dozvěděli až v pondělí. A o to víc si to asi i užili. "Byl to pro nás megazážitek," svěřila se Veronika. "Tančilo se skvěle a bereme to při těch okolnostech jako megaúspěch a obrovskou zkušenost, i když jsme si naši premiéru na titulární soutěži představovali asi trochu jinak." Martin Dvořák připouští: "Času bylo extrémně málo, příprava nebyla taková, jaká měla před tak významnou akcí být. Nicméně oba se reprezentačního úkolu zhostili slušně, ocenil bych zejména lepší výkon ve standardních tancích." V konkurenci 27 párů obsadili Honza s Veronikou konečné 21. místo.

Oběma párům k výkonům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Další reprezentační příběhy se odehrají 12. května, kdy jedou dva naše elitní páry Marek Bureš - Anastasiia Iermolenko a Tomáš Gál - Sabina Karásková do maďarského Debrecínu na Mistrovství Evropy v latině.