Zakleté semifinále?

Na sobotním Mistrovství Evropy v latinsko-amerických tancích v maďarském Debrecenu zastupovaly český taneční sport dva páry: Marek Bureš – Anastasiia Iermolenko a Tomáš Gál – Sabina Karásková. Obsadily 17. a 34. místo.

Oba tyto páry nás reprezentovaly ve stejné soutěži i loni ve španělském Cambrils, kde Marek s Nasťou skončili na 15. místě a Tomáš se Sabinou na 39.

Tentokrát se kontinentální šampionát konal v lépe dostupném maďarském Debrecenu, takže naše páry měly i větší podporu v hledišti.

Tomáš se Sabinou kladně hodnotili organizaci soutěže, k sobě však byli kritičtí. „Nejsme spokojeni ani s výsledkem, ani se svým výkonem,“ řekl Tomáš, přestože si ve srovnání s loňskem o pět míst polepšili.

Zatímco Tomáš se Sabinou vsadili na tvrdou domácí přípravu, Marek s Nasťou se připravovali převážně v zahraničí a vrcholem jejich přípravy byl kemp ve Wuppertalu. „Měli jsme ihned po soutěži pozitivní ohlasy, že jsme se posunuli hodně dopředu“, uvedl Marek, i když zalitoval, že se to nezobrazilo ve výsledkové listině, na níž si ve srovnání s loňskem o dvě místa pohoršili. „Budeme pokračovat nastoleným směrem a věříme v úspěchy na dalších soutěžích,“ dodal Marek.

Oba páry změří své síly ještě na světovém šampionátu v latině, který se bude konat 6. října 2018 doma v Ostravě.