Soutěž top párů na Galavečeru

Jen co skončily víkendové soutěže Taneční ligy a Super taneční ligy v pražském Foru Karlín, máme pro vás další informaci týkající se těchto krásných prostor. Zapište si termín 5. ledna 2019, kdy se tu bude konat Galavečer tanečního sportu, a to s jednou velkou soutěžní novinkou.

5. ledna 2019 se bude v pražském Karlíně opět oslavovat tanec. Budou se vyhlašovat nejlepší páry uplynulé sezóny a také výroční ceny – Hvězdy a Vycházející hvězdy. Top páry se navíc nově utkají v prestižní soutěži Czech Ranklist Final.

12 nejlepších tanečních párů ranklistu v latinsko-amerických tancích a 12 nejlepších tanečních párů ranklistu standardních tanců se utká v tzv. soutěžích battle. Tento nový atraktivní formát by mohl diváky vtáhnout více do děje. 12 párů bude nalosováno do dvou skupin po šesti. Ve skupinách bude mít na každý tanec každý pár jiného soupeře. Diváci po každém tanci uvidí, kdo koho porazil. První pár ve skupině postoupí rovnou do semifinále (TOP4), druhý pár ve skupině se utká o postup do semifinále se třetím párem z druhé skupiny a třetí pár s druhým.

Vše bude spět k velkému finále – přímému souboji dvou nejlepších tanečních párů.

Pilotně byl tento nový soutěžní systém otestován v lednu v Praze, kde byl předpoklad očekávání vyšší atraktivity pro diváky naplněn, a my věříme, že při účasti nejlepších tanečních párů to bude ještě zajímavější.

Pro anketu Hvězdy roku se budou svými výkony kvalifikovat taneční páry kategorií Dospělí, Profesionálové, Senioři a Formace, pro anketu Vycházející hvězdy páry kategorií Junioři II, Mládež a Do 21 let. Do hlasování budou zařazeny všechny páry, které na titulární soutěži (evropské a světové úrovně) postoupí alespoň do 2. kola. Těmto párům bude přidělovat 15 porotců třídy 1M přidělovat body a 3 páry s nejvyšším počtem bodů vystoupí na Galavečeru, kde z nich bude vyhlášen vítěz.

Návrhy na uvedení do Síně slávy za mimořádný přínos tanečnímu sportu budou podávat kolektivní členové a o vlastním uvedení rozhodne Výkonná rada.