Sobota ve znamení titulárních soutěží

V sobotu se konají dvě titulární soutěže WDSF. Česká republika bude mít samozřejmě své zastoupení.

V rumunském Temešváru se bude konat soutěž WDSF European DanceSport Championship Youth Standard, kde nás budou reprezentovat dva taneční páry. V roli české jedničky to bude pár Jakub Brück – Anna Riebauerová, druhým párem bude Jan Burant – Eliška Plachá.

Kuba s Aničkou nechtěně přišli o účast na dubnovém ME v kombinaci 10 tanců, tak si budou chtít určitě spravit chuť. Je to jejich poslední Mistrovství Evropy v kategorii Mládež, tak mají o motivaci vytančit si co nejlepší výsledek postaráno. „Do přípravy jsme dali všechno a věříme, že dokážeme předvést vše, co v nás je, zaujmeme diváky i porotu a utrhneme bomba výsledek“, osvětlila nám Anička.

Honza s Eliškou jsou na rozdíl od Kuby a Aničky v kategorii Mládež teprve prvním rokem a jsou si vědomi, že je v této kategorii velmi vysoká konkurence. „Věříme, že taneční změny, na kterých jsme v posledních týdnech pracovali, přinesou co nejlepší možný výsledek“, uvedla
Eliška. Na parket do Temešváru se vrací po dvou letech, kdy si ho otestovali na svém premiérovém Mistrovství světa, takže nejedou úplně do neznáma a moc se těší.

Zajímavou zápletku přináší i závěr přípravy reprezentačního páru Martin Paulíny – Kateřina Čákorová, který nás bude v sobotu 9. června reprezentovat v soutěži WDSF World DanceSport Cup Ten Dance v maďarském Szombathely. První dva reprezentační páry (Odstrčil – Bohak i Kejzar – Košková) se omluvily, tak přišla řada na Martina s Katkou. Katka má den před startem soutěží státnice, což taneční přípravu před touto akcí neulehčilo. Spíše naopak. Ale připravovali se poctivě do poslední chvíle a jedou si svůj start užít.

Všem přejeme úspěch a o výsledcích vás budeme samozřejmě informovat.