Jak si vedli o víkendu naši reprezentanti

O víkendu jsme měli opět v akci reprezentační páry. V rumunském Temešváru se konalo Mistrovství Evropy ve standardních tancích kategorie Mládež, kde nás reprezentovaly taneční páry Jakub Brück – Anna Riebauerová a Jan Burant – Eliška Plachá. V maďarském Szombathely se konal Světový pohár v kombinaci 10 tanců, kde jsme měli zastoupení v páru Martin Paulíny - Kateřina Čákorová.

K soutěži Mistrovství Evropy ve standardních tancích mládeže se registrovalo 56 tanečních párů. Do druhého kola jich přímo postupovalo pouze 24, mezi které se vešel jen Jakub s Annou (ti nakonec dosáhli až na vysněné semifinále), Honza s Eliškou bojovali v re-dance, ale z 32 párů postupovalo jen 12. Honza s Eliškou se mezi ně bohužel nevešli a podělili se s jedním z francouzských párů o 39. místo.

Mistrovství Evropy byl opět skvělý a motivující zážitek,“ řekla Eliška. „Před ME jsme jezdili na soutěže, kde jsme se potkávali s páry, se kterými jsme pak soutěžili, takže jsme tak nějak věděli, kde si stojíme. Předpokládali jsme, že se do TOP36 bude těžké dostat, a také nám to bohužel o kousek
nevyšlo. Z ME ale odjíždíme namotivovaní a se spoustou práce před námi, na niž se těšíme.

V mládežnické kategorii měl tento pár debut a 39. místo není podle viceprezidenta pro sport Martina Dvořáka vůbec špatné. „Pokud se jim podaří vyvarovat se chyb, které je teď stály postup, mohou s nadějemi vzhlížet k zářijovému mistrovství světa.

Kuba s Aničkou vyrovnali výsledek z nedávného evropského šampionátu v latinsko-amerických tancích – i tentokrát z toho bylo semifinále a 11. místo. „Myslím si, že pro Aničku s Kubou to byl splněný cíl a sen,“ zhodnotil umístění Martin Dvořák. „Se svým finálovým umístěním na posledním ME v kombinaci 10 tanců je tento pár opravdovým příslibem pro hlavní kategorii a pro budoucí úspěchy českého tanečního sportu a my pevně věříme, že v tomto složení vydrží.

Jakub Brück popsal šampionát jako další nezaplatitelnou zkušenost. „Podařilo se nám vypořádat se s velkým vedrem a moc jsme si to užili hlavně díky našemu trenérovi, který nás doprovázel a celou dobu se staral o dobrou náladu. S výsledkem jsme velmi spokojeni a máme velkou radost, že jsme se
dostali do semifinále, protože naší lepší disciplínou je spíše kombinace 10 tanců, takže jsme velmi rádi, že jsme se prosadili i mezi specialisty.
"

Zmiňme ještě titulární soutěž v kategorii Dospělí v bližším maďarském Szombathely, kde se konal Světový pohár v kombinaci 10 tanců a reprezentoval nás pár Martin Paulíny – Kateřina Čákorová. Katka se musela v poslední době soustředit na závěr svých vysokoškolských studií, což, ať se člověk
snaží sebevíc, ovlivní přípravu. Obsadili 23. místo z 25 párů.
Martin s Kačkou startovali z třetí pozice národního týmu a Katka dělala den před soutěží státnice. Své role se podle mého názoru zhostili se ctí. Nebylo to pro ně vůbec jednoduché. Třeba dostanou brzy další šanci a na tu už se připraví mnohem lépe, než bylo v těchto podmínkách možné,“ uzavřel Martin Dvořák. Což potvrdila i Kateřina: „Za stávajících podmínek to pro nás skutečně byla výzva a udělali jsme pro výsledek maximum možného. Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit.

V polském Kaliszi se ještě konal evropský šampionát formací v latinsko-amerických tancích, kde však neměla Česká republika zastoupení, protože se již delší dobu žádný z klubů stavbě latinsko-americké formace nevěnuje. Přitom jsme měli velmi šikovné choreografy a kluby, které formacemi žily a sbíraly úspěchy i na mezinárodním poli. Škoda.