Mistrovství v roce 2019

Je jasno o šampionátech pro rok 2019.  Výkonná rada schválila přidělení pořadatelství dle nabídek vzešlých z výběrového řízení. Zásadní novinka se týká atraktivního šampionátu družstev: nově se družstva utkají zvlášť v latině a zvlášť ve standardu, vždy den po hlavním mistrovství párů v dané disciplíně. A také senioři budou mít své mistrovství samostatně.

Národní šampionáty v roce 2019 se uskuteční takto:

Mistrovství ČR v tanečním sportu – standardní tance, 2. 2. 2019, Praha (Lucerna)
Mistrovství ČR v tanečním sportu – družstva – standardní tance, 3. 2. 2019, Praha (Lucerna)

Mistrovství ČR v tanečním sportu – latinsko-americké tance, 23. 2. 2019, Zlín (Kongresové centrum)
Mistrovství ČR v tanečním sportu – družstva – latinsko-americké tance, 24. 2. 2019, Zlín (Kongresové centrum)

Mistrovství ČR v tanečním sportu – kombinace 10 tanců, 30. 3. 2019, Roudnice nad Labem (Sportovní hala)

Mistrovství ČR v tanečním sportu – Senioři (STT/LAT), Formace (STT/LAT) a Showdance (STT/LAT), 9. a 10. 11. 2019, Ústí nad Labem (Sportcentrum Sluneta)

Pokud jde o šampionáty družstev, výkonná rada si od nového formátu slibuje vyšší atraktivitu pro diváky, zvýšení kvality soutěží družstev a komfortnější rozprostření časové náročnosti na uspořádání jednotlivých mistrovství. „Jde o nový projekt a důvodem je určitě náročnost projektu samostatného MČR družstev, co se týče jak organizace, tak samotného průběhu,“ uvedl viceprezident pro sport Martin Dvořák. „Nicméně je to soutěž, která má nesmírnou atmosféru a ČSTS o ni velmi stojí. Rozhodl se tedy letos vypsat výběrové řízení tak, aby soutěže proběhly vždy dohromady v dané disciplíně ve dvou dnech. Po MČR se dopoledne uskuteční rozborový seminář s porotci a samotné klání družstev pak proběhne v klidu v odpoledních hodinách, takže nic nebrání bujarým oslavám a tanečníci se mohou vyspat,“ dodal Dvořák.

Byl vytvořen i kalendář soutěží Taneční ligy a postupových soutěží třídy A ZDE.