Projekt NINE zahájí Prague Open ve Foru Karlín

Prague Open Dance Festival se po letech stěhuje z Lucerny do Fora Karlín. To však není jediná novinka. V předvečer soutěže 14. září se uskuteční akce, která by měla nastartovat novou tradici a v níž se představí devět špičkových tanečních párů světa. Projekt dostal název NINE.

„Projekt NINE vznikl jako nenápadná myšlenka organizátorů soutěže v létě roku 2017 a jako výsledek úvah, jak tanec více přiblížit široké veřejnosti. V programu se bude prolínat devět múz moderního umění, které se budou v průběhu jednotlivých ročníků obměňovat, propojovat a doplňovat,“ řekla produkční projektu Lucie Putryk.
Při výběru tanečních párů podle ní rozhodovala kvalita, zajímavost, oblíbenost páru, ale také nadšení se projektu zúčastnit. Organizátoři se zároveň oprostili od oficiálního dělení na federativní příslušnosti tanečníků, proto na NINE vystoupí páry jak WDSF, tak i WDC.
Letos se představí těchto devět tanečních párů:
Gabriele Goffredo a Anna Matus (Moldávie), trojnásobní mistři světa v latině, kteří loni dojali taneční svět, když po získání třetího titulu Gabriele veřejně požádal Annu o ruku
Nikita Brovko a Olga Urumova (Rusko), mistři Evropy a finalisté Blackpoolu 
Armen Tsaturyan a Svetlana Gudyno (Rusko), trojnásobní mistři Evropy v latině
Pavel Zvychaynyy a Oxana Lebedew (Německo), mistři světa v latinském showdance
Dmitry Zharkov a Olga Kulikova (Rusko), trojnásobní mistři světa a Evropy ve standardu
Sergiu Rusu a Dorota Rusu (Polsko), mistři světa a finalisté Blackpoolu ve standardu
Madis Abel a Aleksandra Galkina (Estonsko), mistři světa ve standardu v kategorii do 21 let
Warren a Kristi Boyce (Velká Británie), pětinásobní mistři Velké Británie ve standardu
Glenn Boyce a Caroly Janes (Velká Británie), juniorští mistři světa v deseti tancích a vítězové Blackpoolu, kteří tančí „podobojí“, tedy za WDSF i WDC.
Tím výčet hostů nekončí. Taneční sport v sobě totiž spojuje mnoho uměleckých prvků: šaty, muzikalitu, divadelní projev, mnohdy až akrobatické figury. Součástí večera tudíž bude i přehlídka návrhářky Natali Ruden (coby módní „múzy“), která si připravila luxusní kolekci Alter Ego, či vystoupení vítězky Česko-Slovenské SuperStar Emmy Drobné („múzy“ hudební), která chystá show se svou kapelou, a další umělecká vystoupení. Moderovat bude
herecká a divadelní dvojice Dana Morávková a Roman Vojtek.
Večer NINE začíná v 19 hodin, vstupenky jsou k dostání ZDE 
(pb)