Dva reprezentační páry odletěly na Světový pohár do Číny

O víkendu se rozběhne další část reprezentační sezóny. V čínském Chengdu se konají dvě soutěže Světového poháru v tanečním sportu. V sobotu ve standardních tancích, kde nás bude reprezentovat pár Tomáš Přikryl – Sanela Los Chovancová, a v neděli v latinsko-amerických tancích, kde bude v českých barvách bojovat o co nejlepší výsledek pár Marek Bureš – Anastasiia Iermolenko.

Před odletem jsme páry, resp. jejich trenéry krátce vyzpovídali. Tomáš se Sanelou se na světový pohár připravovali v domácím prostředí. „Závěrem léta jsme opakovaně spolupracovali se skvělým estonským trenérem Aleksandrem Makarovem. Světový pohár počítáme mezi soutěže, které nás nesmírně obohacují ve zkušenostech, a posouvají nás tak dál,“ shrnul za oba trenér Jiří Pohlodek. „Jelikož je za každý stát nominovaný jen jeden pár, je pro nás nesmírnou ctí, že můžeme reprezentovat Českou republiku a rovnat se s těmi nejlepšími z nejlepších. Bez toho se totiž nejde posouvat vpřed. Se soutěžemi v Asii již nějaké zkušenosti máme z Mistrovství světa mládeže, které se konalo v Japonsku. Čína je ale o hodně jiná. Velice nás překvapila velká cenzura internetu a blokace přístupu k sociálním sítím, kontroly a podobně. Naštěstí to neubírá na naší radosti a chuti soutěžit.“

Marka s Anastasií jsme dostihli na letišti v Curychu. Bylo z nich cítit, že jsou na soutěž natěšení jako malé děti. „Celé léto jsme tvrdě trénovali a připracovali změny do další části sezóny. Teď nás čeká září plné soutěží a Světovým pohárem v Číně a věříme, že se nám podaří zúročit tvrdou letní práce,“ nastínil další program Marek.

Přejeme oběma párům úspěch a radost z tance.

(pb)