Z jednání Výkonné rady ČSTS

Poslední srpnový den se v Mikulově konalo zasedání Výkonné rady ČSTS. Kromě běžné agendy a kontroly úkolů, které jsou vedeny v zápisu, bychom upozornili zejména na termín mimořádné výroční konference ČSTS, která se bude konat 4. prosince 2018 od 15 hodin v kulturním domě v Týnci nad Sázavou.

Společnou řeč hledali zástupci Dozorčí rady s viceprezidentem pro ekonomiku a snažili se najít cestu ke splnění požadavků schválených výroční konferencí v Olomouci. Domluvili se na systému a formě předávání podkladů k naplánovaným kontrolám.

Výkonná rada řešila i částečné změny v sestavování porot pro národní šampionáty. Vzhledem k souběžnému konání evropského šampionátu Showdance a Evropského poháru v 10 tancích v Ústí nad Labem rozhodla výkonná rada o využití zahraničních porotců pro národní mistrovství Showdance a Formací. Dále byla upravena pravidla týkající se počtu zemí zastoupených v porotách národních šampionátů.

Tibor Stano, pověřenec ČSTS pro ochranu osobních údajů, informoval výkonnou radu o souboru opatření, které ČSTS přijal v rámci implementace opatření souvisejících s nařízením pro ochranu dat (GDPR). Původně byla všechna data skryta, aby se taneční svaz nedostal s platností vyhlášky do rozporu s nařízením GDPR, nyní byly informační systémy přenastaveny a postupně budou povolená data uvolňována. V této souvislosti bychom chtěli upozornit všechny členy, že pro viditelnost svých dat v systému musí mít aktivovaný svůj uživatelský účet.

Výkonná rada byla informována o stavu příprav akcí, které nás čekají do konce roku (Prague Open – 14. – 16. září 2018; Mistrovství světa v latině a Czech Dance Open v Ostravě – 6. a 7. října 2018 v Ostravě; Hradec Králové Open – 13 a 14. října 2018 v Hradci Králové; Mistrovství Evropy Showdance, Evropský pohár v kombinaci 10 tanců, MČR Showdance a Formací a Labe Dance Open – 3. a 4. listopadu v Ústí nad Labem; Super taneční liga – 24. listopadu v Brně a MČR družstev – 25. listopadu 2018 tamtéž) a na začátku toho příštího (Galavečer tanečního sportu – 5. ledna 2019 v Praze). Pro soutěže STL Brně a TL v Ostravě udělila VR výjimku ze SŘ stejně jako tomu bylo v případě STL v Praze.

Detailní informace o agendě, kterou Výkonná rada řešila, jsou uvedeny v zápisu, který je k dispozici ZDE.

(pb)