Ostrava volá

V sobotu se stěhuje světová špička v tanečním sportu do Ostravy. V Ostravar aréně se uskuteční prestižní a ostře sledovaná soutěž – Mistrovství světa v tanečním sportu v latinsko-amerických tancích (WDSF World DanceSport Championship Latin). Česká republika dostala pořadatelství opět po čtyřech letech.

Intenzivně se na světový šampionát připravují nejen dva české páry, ale budeme mít zastoupení i v porotě.

Z pozice české jedničky bude do soutěže nastupovat taneční pár Marek Bureš – Anastasiia Iermolenko, kteří se vloni ve Vídni umístili na světovém šampionátu na 18. místě. Poslední přípravy absolvují v Itálii a na mistrovství se těší. Dostali se k nim informace, že se do Ostravy chystá „kotel fanoušků“, kterého se nemůžou dočkat. Jejich cílem je zatancovat tak, aby vyburcovali celou halu k bouřlivé atmosféře.

Druhým naším želízkem v ohni bude taneční pár Tomáš Gál – Sabina Karásková, který bude v Ostravě doma doslova, protože jejich domovským klubem je ostravský LR Cosmetics Dance Team. Tomáš se Sabinou absolvovali v poslední době dva zahraniční kempy a teď už ladí poslední detaily se svým hlavním trenérem v domovském studiu.

Po loňském 30. místě z MS, kterého dosáhli ve Vídni, hledí o stupínek výše a chtějí se dostat do čtvrtfinále (TOP24), i když vědí, že to bude v té nabité konkurenci velice těžké. Také věří, že jim k vynikajícímu výkonu pomůže domácí publikum a už se nemůžou dočkat elektrizující atmosféry.

Porotovat Mistrovství světa je pro každého porotce ctí a té se letos dostalo i českému zástupci Jaroslavu Kučerovi. Jaroslav je trenérem několika velmi úspěšných párů a v současné době vede trenérskou radu projektu sportovně talentované mládeže.

Skončila éra nadvlády páru Gabriele Goffredo – Anna Matus, kteří dosáhli na titul 3x za sebou. Gabri s Annou přestoupili do profesionální divize, a tak bude mít Mistrovství světa jiného vítěze. Kdo jím bude, na to se můžete podívat na vlastní oči již tuto sobotu!

Přejeme všem českým zástupcům, ať se jim daří a mají úspěch, a všem divákům, ať si užijí to nejlepší z tanečního sportu.

(pb)