Český porotce bude porotovat světový šampionát

Uznávaný český porotce a trenér Jaroslav Kučera byl nominován do poroty Mistrovství světa v tanečním sportu – latinsko-americké tance. Položili jsme mu několik otázek.

Kdy jste se o nominaci dozvěděl?
Na jaře, kdy mi z WDSF přišel e-mail s pozváním.

Je to pro porotce odměna, pocta?
Samozřejmě jsem se cítil poctěn. Je to vysoce prestižní být v porotě mistrovství světa. Porotce, který se dostane do slosování, musí mít nejvyšší kvalifikace. Tvrdě jsem pracoval, abych si tuto pozici vybudoval. V porotě jsou pouze vynikající tanečníci, vynikající trenéři, popřípadě jsou většinou obojí. Je pro mě pocta být mezi nimi. WDSF dnes vede evidenci odbornosti jednotlivých porotců, ne pouze jakou mají licenci, ale i co tančili, koho vychovali, kde přednáší, jestli je tanec jejich hlavni profesi či nikoliv atd. To znamená, že dostat se do úzké skupiny nejkvalitnějších porotců obnáší hodně práce a ta práce musí přinášet výsledky.

Jak se porotce na takovou soutěž připravuje?
Samotné porotování je velmi stresující a vyžaduje vysokou koncentraci a zkušenost. Musíme si uvědomit, že je třeba ve velmi krátkém času ocenit výkon páru, jeho prakticky celoživotní práci a píli. Je potřeba se na to připravit. Porotce musí mít velký přehled a odborné znalosti a mít velkou porotcovskou praxi. Budu se snažit co nejlépe reprezentovat Českou republiku. Upřímně, těším se na porotování, ale také se těším se, až to budu mít za sebou.

Závěrem nás Jaroslav požádal, abychom mu drželi palce, stejně jako našim reprezentantům, kterým popřál úspěch.

(pb)