České barvy ve finále titulárních soutěží

V posledních dvou víkendech se konalo několik titulárních soutěží světového a evropského formátu. Ve dvou z nich jsme měli naše reprezentanty ve finálovém kole. David Odstrčil s Tarou Bohak obsadili v soutěži Mistrovství světa v kombinaci 10 tanců 5. místo a taneční pár Vít Domorád – Simona Tejcová skončil v soutěži Mistrovství Evropy Showdance Standard na 6. místě.

Taneční pár David Odstrčil – Tara Bohak jeli na Mistrovství světa v kombinaci 10 tanců do Varšavy po dvou letech. V loňském roce se bohužel nemohli světového šampionátu ze zdravotních důvodů zúčastnit, a tak se po velkém úspěchu na březnovém domácím evropském šampionátu v této kategorii na světový šampionát hodně připravovali a na obou disciplínách hodně pracovali. A vyplatilo se. Zopakovali předloňské 5. místo.

„Na mistrovství světa v kombinaci 10 tanců, jsme jeli s tím, že bychom chtěli obhájit naše umístění z předminulého roku. Bylo to napjaté, neboť jsme ze zdravotních důvodů nemohli absolvovat loňské mistrovství a přibyla spousta nových párů. Ale určitě nám pomohlo druhé místo na Evropě z letošního roku. Takže jsme šťastní, že se nám to podařilo a jasně jsme 5. místo udrželi. Nyní už se celý tento týden pilně připravujeme na Mistrovství světa ve standardu, které vyšlo hned na tento týden,“ shrnul dění posledních dnů David.

Druhým českým reprezentaačním tanečním párem, který se dostal do finále mistrovství, byl taneční pár Vít Domorád – Simona Tejcová. Ten na Mistrovství Evropy v Showdance Standard, které se konalo v Ústí nad Labem, obsadil 6. místo. „Jsme moc rádi, že se letos i mistrovství v Showdance přestěhovalo do Evropy. Oba šampionáty pro nás byly domácí. Na Mistrovství světa, které se konalo v září v Bratislavě na Slovensku, odkud pocházím, jsme byli ve finále, tak jsme se stejným cílem odjížděli i do Ústí nad Labem. Jsme rádi, že se Český svaz tanečního sportu zhostil pořádání prvního Mistrovství Evropy v Showdance a i díky tomu se této kategorie účastní čím dál tím více tanečních párů. Navíc bylo příjemné tancovat na domácí půdě, kde už to dobře známe. S výsledkem jsme spokojeni, ale mrzí nás, že páté místo nám uteklo opravdu o kousek. Radost nám také udělalo obhájení již třetího titulu z Mistrovství ČR Showdance. Oslavovat jsme opět nestihli, protože hned následující den nás čekala další soutěž International Open, kde jsme se probojovali do finále na páté místo. Celý víkend byl tedy nabitý, ale nadmíru úspěšný,“ zhodnotila úspěšné vystoupení Simona.

Oběma párům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Jak už bylo uvedeno výše, koná se tento týden vrchol sezóny pro taneční páry specializující se na standardní tance. Prestižní Mistrovství světa ve standarních tancích se koná v nedaleké Vídni. Oba české reprezentační páry to nebudou mít daleko. Naše jedničky, taneční pár David Odstrčil – Tara Bohak pojedou z Brna a druhý český reprezentační pár Martin Mestek – Anna Starečková pojede z Kroměříže.

Přejeme šťastnou cestu, úspěch a radost z tance.

(pb)