David Odstrčil – Tara Bohak v semifinále Mistrovství světa

Po pěti letech se podařilo postoupit českému tanečnímu páru do semifinále světového šampionátu v hlavní kategorii. Taneční pár David Odstrčil – Tara Bohak obsadil na Mistrovství světa v tanečním sportu – standardní tance ve Vídni 11. místo.

David s Tarou odjížděli do Vídně s opatrným cílem – vylepšit čtvrtfinálové umístění z předloňského roku. Vloni je na tuto prestižní a ostře sledovanou soutěže nepustil zdravotní stav roce 2017. V poslední době měli hodně nabitý program. Týden před hlavním mistrovstvím se dostali ve Varšavě do finále Mistrovství světa v kombinaci 10 tanců, kde obsadili 5. místo.

Konkurence nespí, všichni na sobě pracují. I David s Tarou vykazují progres. Letošní rok jim vychází. V březnu dosáhli na domácím evropském šampionátu v kombinaci na stříbrné medaile, pak již uvedené 5. Místo z mistrovství světa v kombinaci a teď semifinále v mistrovství ve standardních tancích. Čekali jsme dlouhých pět let, než se některému z českých reprezentantů podaří otevřít opět brány semifinále mistrovství světa. Naposledy se to podařilo v roce 2013 tanečnímu páru Martin Dvořák – Zuzana Šilhánová, kteří se v Kijevě dělili s Evaldasem Sodeikou a Ievou Zukauskaite o 10. místo a rok předtím byli v australském Melbourne dokonce 8.

Davidovi s Tarou samozřejmě gratulujeme, děkujeme za reprezentaci, přejeme hodně dalších úspěchů a všem párů v reprezentačním týmu přejeme hodně zdaru a přejeme, aby co nejdříve na tyto úspěchy navázaly.

(pb)