Nová antidopingová pravidla od 1. 1. 2021

Antidopingový výbor ČR na www.antidoping.cz zveřejnil novou Směrnici pro kontrolu a postih dopingu ve sportu v ČR v návaznosti na novelizovaný Světový antidopingový Kodex a nové mezinárodní standardy účinné od 1. 1. 2021. Pro více info čtěte dále.

Vyjádření zástupce ředitele a tajemníka Antidopingového výboru ČR:

"Vážení přátelé, 

v návaznosti na Světový antidopingový Kodex, který je pravidelně po šesti letech novelizován a jeho nové znění je v účinnosti od 1. 1. 2021, nové mezinárodní standardy a novou Směrnici pro kontrolu a postih dopingu ve sportu v ČR, rovněž s účinností od 1. 1. 2021, si Vás dovolujeme informovat o zveřejnění těchto dokumentů na stránkách www.antidoping.cz. Dokumenty jsou Vám k dispozici ke stažení nebo shlédnutí online.

Světová antidopingová agentura WADA zcela jednoznačně požaduje, aby odpovědnost v boji proti dopingu ve sportu, včetně procesu nakládání s výsledky, zůstala výhradně v gesci jednotlivých signatářů Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu UNESCO, tj. jednotlivých státům, v našem případě České republice, resp. Národní sportovní agentuře, jak mimo jiné vyplývá i ze zákona č. 115/2001 Sb., o podpoře sportu. V těchto souvislostech Směrnice 2021 obsahuje několik změn oproti Směrnici 2015. 

Rádi Vám, v kontextu s novými pravidly, zodpovíme Vaše případné dotazy prostřednictvím emailu info@antidoping.cz

S pozdravem,

Tomáš Vávra"