Spojení ČSTS, CDO a CBA

Vážení členové ČSTS, přinášíme Vám žhavou novinku týkající se budoucího možného spojení našeho svazu s Czech Dance Organization a Czech Breaking Alliance. Čtěte dále.

Na konci roku 2020 započala jednání s CDO a CBA o možném budoucím spojení. Jednání byla motivována nejen situací způsobenou zásahem několika vln pandemie COVID-19 na český taneční sport, ale také blížícími se Olympijskými hrami 2024. Prioritou ČSTS i CDO nadále však zůstává zachování vlastní autonomie.

Případné spojení by přineslo několik výhod a to zejména:

  • vytvoření největšího svazu tanečního sportu v ČR s více jak 20.000 členy,
  • úspěšné vyslání tanečníků Breakingu na Olympijské hry 2024 pod hlavičkou WDSF,
  • zesílení pozice pro vyjednávání a zisk dotací u významných národních i mezinárodních organizacích a institucích (NSA, ČOV, ČUS apod) vytvořením největšího tanečního svazu v ČR,
  • vytvoření jednotné struktury tanečních disciplín s jedním zástupcem v oblasti “Taneční sport”.

Dne 14. 1. 2021 proběhlo společné jednání zástupců vedení ČSTS, CDO a NSA. Na jednání, na kterém byl přítomen i její předseda Milan Hnilička, se projednávaly výhody spojení ČSTS s CDO, čili dvou nejsilnějších sportovních svazů v oblasti tanečního sportu. NSA jednoznačně podpořila spojení a přislíbila součinnost při procesu řešení možného spojení.

Dne 19. 1. 2021 proběhlo společné jednání zástupců vedení ČSTS, CDO a CBA. Hlavním cílem bylo nalezení cesty ke sjednocení Breakingu na území ČR tak, aby vznikla jednotná a celistvá komunita, která bude sdružovat všechny tanečníky Breakingu v ČR.

O dalších důležitých krocích vedoucích ke spojení ČSTS, CDO a CBA budete průběžně informováni na webu ČSTS, na sociálních sítích a na mimořádných online diskusích (např. Online schůze předsedů divizí a vedoucích klubů) tak, aby mohla být finální legislativa ČSTS (Stanovy, VŘ, JŘ atd.) schválena na VK ČSTS.

Dotazy směřujte přímo na prezident@csts.cz.