Ověřená registrace - přechod na e-maily

V rámci postupného přechodu na systém ověřené registrace uživatele na webu ČSTS se od 11. 3. 2021 bude možné do profilu na webu přihlásit pouze použitím e-mailové adresy, nikoli uživatelského jména. Tímto žádáme všechny členy ČSTS, kteří mají svůj účet na webu ČSTS, aby do 10. 3. 2021 zkontrolovali e-mailovou adresu, která je uvedena v každém profilu v sekci "Úpravy". Čtěte dále.

Jak zkontroluji správnost své e-mailové adresy?

  1. Přihlaste se do svého profilu na webu ČSTS v sekci "Přihlášení uživatele" vyplněním uživatelského jména / e-mailu a zadáním hesla.
  2. Klikněte na "úpravy" (vedle volby "Můj účet").
  3. Zkontrolujte uvedený e-mail v sekci "Zobrazit".
  4. V případě potřeby můžete svůj e-mail editovat v sekci "Upravit" (nezapomeňte po úpravě potvrdit stisknutím "Uložit").

Pozn: Případná změna e-mailu ve Vašem profilu se nepropisuje do systému sekretariátu. Změna se projeví pouze u přihlašování do Vašeho profilu. V případě, že chcete změnit svůj oficiální e-mail uvedený na sekretariátě, napište požadavek na sekretariat@csts.cz.

Co to je ověřená registrace a proč se zavádí?

Jedná se o základní systém kontroly totožnosti člena. ČSTS bude ověřovat člena na základě e-mailu, který bude muset potvrdit a na základě SMS kódu. Je to velký krok vzhledem k problematice tzv. černých duší. Vzhledem k dvojitému ověření se jedná již o velmi vysoký stupeň kontroly, který je pro účely ČSTS více jak dostačující.

Ověřená registrace člena také otevře další možnosti personálního nastavení, které nový vývoj informačního systému v budoucnu nabídne. Jeden z vedlejších efektů ověření a zpřesnění databáze je možnost nouzové komunikace (například při zrušení soutěže apod.), protože kontaktní údaje budou u všech členů po ověření funkční.

Jaké jsou dílčí kroky postupného přechodu k ověřené registraci?

  1. Změna přihlašování k webu z přihlašovacích jmen na e-maily viz tato aktualita.
  2. V druhém kroku budou členům rozesílány e-maily na adresy, které jsou v členské databázi. V e-mailu bude odkaz na stránku webu ČSTS, kliknutím na tento odkaz se e-mailová adresa potvrdí.
  3. Ve třetím kroku budou členům odesílány SMS s kódem na telefonní čísla, která jsou v členské databázi. Kód ze SMS bude potřeba vložit do formuláře na webu ČSTS.

Pozn: Jednou ověřený člen bude mít možnost kdykoli později své ověřovací údaje (e-mail a telefonní číslo) změnit a ověřit, opakovaně. Oba ověřovací údaje zůstanou nadále neveřejné, viditelné jen členovi, kterému patří, a sekretariátu.