Českomoravský pohár 2021 - AKTUÁLNĚ

Vážení členové ČSTS, výkonná rada se na včerejším mimořádném jednání usnesla, že na soutěžní akci Českomoravský pohár konaný v Brně 27. 3. 2021 bude zrušena kategorie Semi-profi-Jun-1 (STT, LAT) a Semi-profi-Jun-2 (STT, LAT) a zrušena možnost přihlašování těchto kategorií do kategorií vyšších (Mládež). Vzhledem k této změně byl posunut termín přihlašování až do dnešního dne, tj. 25. 3. 2021 21:59:59. Pro podrobnější informace týkající se tohoto rozhodnutí Čtěte dále.

Výkonná rada ČSTS se kategoricky vymezuje vůči jakémukoliv porušování nebo obcházení zákonů. Odsuzujeme účelové vytváření profesionálních smluv s neprofesionálními sportovci a jednoznačně odmítáme některá lživá nařčení v mediálním prostoru o nabádání členů k jejich uzavírání. Manuál profesionálního sportovce slouží k vysvětlení termínů a shrnuje veřejně dostupné informace pro vedoucí klubů s profesionálními sportovci. Pokud byl tento manuál zneužit k účelovému vytváření profesionálů, považujeme toto jednání za zavrženíhodné a distancujeme se od něj.

Na základě množících se diskusí a Stanoviska DR ČSTS k profesionalizaci tanečního sportu se VR rozhodla kontaktovat vrcholné představitele střešních organizací (NSA, ČUS, ČOV) ohledně vyjasnění problematiky profesionalizace sportu. Vzhledem k tomu, že schůzky proběhnou až následující týden, VR souhlasila s návrhem VpS o dočasném řešení vzniklé situace zrušením vybraných kategorií do 15 let a zrušením možnosti přihlašování těchto kategorií do kategorií vyšších (Mládež) na soutěžní akci Českomoravský pohár konaný 27. 3. 2021 v Brně. Na základě výsledku jednání se střešními organizacemi bude nastaven další postup v organizaci soutěží Českomoravského poháru v Bílovci a Šternberku v dubnu 2021.

VR dělá maximum pro to, aby se situace ohledně profesionalizace sportu definitivně vyjasnila a tanečníci se tak mohli vrátit na taneční parket. Jakmile proběhnou výše uvedené schůzky, budeme Vás ihned informovat o výsledku jednání.

Zápis z mimořádného jednání VR a Vyjádření VR je k nahlédnutí zde:

Všem dotčeným tanečníkům, jejich rodičům, trenérům a klubům se omlouváme za způsobené komplikace týkajících se nejen již domluvených termínů RT-PCR testů.

Děkujeme za pochopení.