Ověřená registrace - ověření emailových adres a telefonních čísel členů ČSTS

Vážení členové ČSTS, v rámci postupného přechodu na systém ověřené registrace uživatele na webu ČSTS Vám budou od 20. 9. 2021 postupně rozesílány ověřovací emaily obsahující odkaz na ověření emailové adresy a následně ověřovací SMS obsahující kód pro ověření telefonního čísla. Pro více info čtěte dále.

Ověřování emailových adres (2. krok ověřené registrace):

 • ověřována bude emailová adresa, pomocí které se přihlašujete na webu ČSTS,
 • v případě, že Váš přihlašovací email již není aktivní, zašlete na sekretariat@csts.cz požadavek k registraci nového emailu a v další vlně ověřování zahrneme i Váš aktuální email,
 • ověřovací email bude rozeslán z adresy 'noreply@csts.cz' a bude obsahovat text s odkazem, na který musí člen kliknout. Kliknutí se uloží na webu ČSTS a od té chvíle bude email ověřený viz Manuál - Ověření emailové adresy a telefonního čísla člena ČSTS,
 • členové, kteří nebudou z technických důvodů ověřeni, budou postupně kontaktováni a dořešeni jednotlivě.

Ověřování telefonních čísel (3. krok ověřené registrace):

 • ověřováno bude telefonní číslo, které je uvedeno v členské databázi ČSTS,
 • ověřování telefonního čísla proběhne až po úspěšném ověření Vaší emailové adresy,
 • ověření bude dokončeno zadáním ověřovací kódu ve Vašich detailních údajích člena na webu ČSTS. Kód Vám přijde formou SMS zprávy z čísla '60030' viz Manuál - Ověření emailové adresy a telefonního čísla člena ČSTS,
 • platnost ověřovacího kódu je 7 dní po doručení SMS zprávy na Váš telefon,
 • v případě, že Vaše telefonní číslo nemáte v databázi ČSTS uvedeno, můžete jej vložit skrz Vaše detailní údaje člena na webu ČSTS,
 • členové, kteří nebudou z technických důvodů ověřeni, budou postupně kontaktováni a dořešeni jednotlivě.

Co to je ověřená registrace a proč se zavádí?

Jedná se o základní systém kontroly totožnosti člena. ČSTS bude ověřovat člena na základě e-mailu, který bude muset potvrdit a na základě SMS kódu. Je to velký krok vzhledem k problematice tzv. černých duší. Vzhledem ke dvojitému ověření se jedná již o velmi vysoký stupeň kontroly, který je pro účely ČSTS více jak dostačující.

Ověřená registrace člena také otevře další možnosti personálního nastavení, které nový vývoj informačního systému v budoucnu nabídne. Jeden z vedlejších efektů ověření a zpřesnění databáze je možnost nouzové komunikace (například při zrušení soutěže apod.), protože kontaktní údaje budou u všech členů po ověření funkční.

Jaké jsou dílčí kroky postupného přechodu k ověřené registraci?

 1. Změna přihlašování k webu z přihlašovacích jmen na e-maily.
 2. V druhém kroku budou členům rozesílány e-maily na adresy, které jsou v členské databázi. V e-mailu bude odkaz na stránku webu ČSTS, kliknutím na tento odkaz se e-mailová adresa potvrdí.
 3. Ve třetím kroku budou členům odesílány SMS s kódem na telefonní čísla, která jsou v členské databázi. Kód ze SMS bude potřeba vložit do formuláře na webu ČSTS.

Pozn: Jednou ověřený člen bude mít možnost kdykoli později své ověřovací údaje (e-mail a telefonní číslo) změnit a ověřit, opakovaně. Oba ověřovací údaje zůstanou nadále neveřejné, viditelné jen členovi, kterému patří, a sekretariátu.