Olympiáda dětí a mládeže 2022

Vážení sportovci, ve dnech 26. - 30. 6. 2022 se uskuteční Hry X. letní olympiády dětí a mládeže, které postihl náročný přesun z roku 2021 a jejímž hostitelem bude Olomoucký kraj. ČSTS se opět podařilo prosadit náš sport mezi dvacet privilegovaných disciplín. Letos poprvé dokonce ve dvou věkových kategoriích. Soutěžit se bude v kombinaci deseti tanců. Čtěte dále.

Jelikož tyto kategorie nekorespondují s rozdělením dle SŘ ČSTS, budou označeny ročníkem narození: U16 (2006 a mladší) a U18 (2004 a mladší), směrodatný pro zařazení do kategorie je vždy starší z partnerů v páru. Každý pár smí tančit v jedné věkové kategorii. Oba členové páru musí mít bydliště v daném kraji. Páry s bydlištěm ve dvou krajích se soutěže účastnit nemohou.

Nominaci budou provádět předsedové divizí po projednání představenstvem příslušné divize. Nominaci následně předají sekretariátu ČSTS a krajské organizaci, která bude v daném kraji zajišťovat celkovou nominaci výpravy. Nominovány budou dva taneční páry (jeden v každé kategorii) pro soutěž tanců a jeden trenér s platnou trenérskou licencí ČSTS.

Propozice ODM 2022 - Taneční sport