Program Erasmus+ Sport

Přinášíme Vám informace ČUS o inovovaném vzdělávacím programu Erasmus+ Sport, který dává osobám působícím v oblasti amatérského sportu možnost vycestovat do zahraničí a tím rozvíjet své znalosti a dovednosti v oblasti sportu. Pro více info čtěte dále.

Dopis ČUS

"Vážení sportovní přátelé,

zasíláme Vám níže informaci Domu zahraniční spolupráce o inovovaném vzdělávacím programu Erasmus+ Sport, který dává osobám působícím v oblasti amatérského sportu možnost vycestovat do zahraničí a tím rozvíjet své znalosti a dovednosti v oblasti sportu. 

Dům zahraniční spolupráce je příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a administruje za Českou republiku evropský vzdělávací program Erasmus+ Sport.

K programu Erasmus + Sport a k jeho využití bude DZS v lednu pořádat tři semináře. Podle svého uvážení prosím informujte o možnostech využití programu Erasmus+ Sport a o plánovaných seminářích k tomuto programu své členské subjekty. Informace k programu Erasmus+ Sport bude také publikována začátkem ledna ve Zpravodaji ČUS.

V případě jakýkoliv dotazů se neváhejte obrátit na níže uvedené kontakty."


Dům zahraniční spolupráce

"Rádi bychom Vám představili nový evropský program Erasmus+ Sport, o který je možné žádat již nyní. Program Erasmus+ není pouze pro vysokoškolské studenty, ale je zde mnoho dalších možností, jak vycestovat do zahraničí a nyní se tato možnost rozšiřuje i o oblast sportu. Program Erasmus+ Sport je hrazen z prostředků evropské unie a dává možnost trenérům a dalším pracovníkům působícím v oblasti sportu vycestovat do zahraničí a tím rozvíjet své znalosti a dovednosti v oblasti sportu. To znamená, že i když netrénujete extraligový tým, můžete vyjet do celé Evropy a tím získat nové poznatky, skvělé zážitky a poznat své zahraniční kolegy. Stačí jen podat žádost, získat grant a můžete si vyzkoušet trénování v zahraničním klubu.

Bližší informace k programu naleznete v Příručce k programu 2023 .

Pokud vás tato možnost, jak vyjet do zahraničí, zaujala, rádi se s vámi potkáme na seminářích, které se budou konat 9.1.2023 v Liberci, 11.1.2023 v Plzni a 18.1.2023 v Brně. Na semináři detailně představíme nový mezinárodní program, projdeme celou žádost o grant a poradíme, jak vše úspěšně zvládnout. Na semináři jsou vítáni jak zástupci sportovních organizací, tak samotní trenéři a další pracovníci působící v oblasti sportu.

Na semináře je možné se registrovat zde:

9.1.2023 Liberec – Informační seminář k programu Erasmus+ Sport

11.1.2023 Plzeň – Informační seminář k programu Erasmus+ Sport

18.1.2023 Brno – Informační seminář k programu Erasmus+ Sport

V případě jakýkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Barbora Abrahamová (barbora.abrahamova@dzs.cz) a Václav Kinský (vaclav.kinsky@dzs.cz).


Barbora Abrahamová
Erasmus+ Sport
Tel.: (+420) 770 139 607"