Michal Horníček a Yana Grishchenko "split"

Rovněž naši velmi úspěšní reprezentanti, Michal Horníček a Yana Grishchenko, dekorovaní trojnásobným oceněním "Vycházející hvězdy ČSTS" za své výsledky na ME a MS v kategorii mládež a do 21 let v letech 2011-2013, ukončili společnou soutěžní kariéru. Za ČSTS oběma děkujeme za mimořádnou reprezentaci ČR a přejeme hodně úspěchů v další kariéře. Eva Bartuňková

Staženo z Facebooku:

"Milí přátelé chtěla bych vám oznamit, že po šesti letech společneho tancování s Michalem Horníčkem končíme naši společnou karieru. Byla to dlouha cesta, prožili jsme toho spolu opravdu hodně a určitě máme si na co vzpomenout. Jak se řiká, zažili jsme na parketě pot, krev a slzy. Ja bych chtěla Mišovi poděkovat za všechno, za ty krásný pocity a emoce, co mi dál na parketě aj mimo parket, za naše vitězství a prohry, všecko nás vždycky posílilo a šli jsme dál, ale tedkom bohužel naše cesta končí. Ještě bych chtěla poděkovat našemu velkému týmu a lidem co stáli vždycky za náma - jsou to samozřejmě naší nejlepší treneři Jarda a Jana Kunešovi a Martin Odstrčil, tihle lidé byli po celou dobu naší společné kariery vždycky s náma a naučili nás všechno co ted umíme, byli to pro nás naši druzi rodiče. Také bych chtěla poděkovat našim zahraničnim trenerům Paolovi a Fabiovi Bosco, Silvii Piton, Joane Clifton, Ninovi Langella a Kristyne Moshenske. Chci také naším rodičům a hlavně Michalovým, které pro nás s Mišou a hlavně pro mě udělali opravdu hodně, bez nich by jsme nebyli tam kde tedkom jsme. A posledně chci poděkovat všem lidem, co nám fandili a věřili v nás, všemu českýmu tanečnímu světu a Českému svazu tanečního sportu. Yana Grishchenko"

Michal Horníček: "Drazí a milí přátelé, nejspíš už většina z vás ví, že jsme s Yančou ukončili naši společnou taneční kariéru. Já bych touto cestou chtěl poděkovat především Yanče, za všechnu snahu a energii, kterou do naší kariéry vložila a samozřejmě za všechny vzpomínky, které spolu máme. Dále bych rád poděkoval mým a jančiným rodičům, bez jejichž podpory bychom nikdy nemohli dosáhnout všeho, co jsme dosáhli, všem našim trenérům, Martinovi Odstrčilovi, Jardovi a Janě Kunešovým, Paolovi a Fabiovi Bosco, Silvii Pitton, Joane Clifton, Ninovi Langella, Kristýně Moshenske ale také Luďkovi Lužnému, kteří pro nás udělali své maximum a vždy stáli při nás. No a v neposlední řadě také všem lidem, kteří nás podporovali a fandili nám, všem našim konkurentům, díky kterým jsme měli stále důvod se zlepšovat a samozřejmě Českému svazu tanečního sportu."